رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹
  • السبت ۲ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 16 January

محصولات دانش‌بنیان
مدیر کل دفتر توسعه صادرات خدمات تأکید کرد؛

نقش محصولات دانش‌بنیان در تولید و اشتغال

مدیر کل دفتر توسعه صادرات خدمات و محصولات دانش‌بنیان با نگاه صادراتی به تشریح نقش موثر محصولات دانش‌بنیان در وضعیت تولید و اشتغال”پرداخت.

مدیر کل دفتر توسعه صادرات خدمات و محصولات دانش‌بنیان با نگاه صادراتی به تشریح نقش موثر محصولات دانش‌بنیان در وضعیت تولید و اشتغال”پرداخت.

 

به گزارش گروه تولید و تجارت ویکی پی جی به نقل از شاتا از سازمان توسعه تجارت ، اسکندری در خصوص نقش گردشگری در توسعه اشتغال گفت: با بررسی تجربه‌های جهانی موفق در عرصه گردشگری و اثرات آن بر اقتصاد و اشتغال، در آینده نزدیک، بیش از پیش از این ظرفیت مهم کشور استفاده خواهیم کرد.
وی با اشاره به مشکلاتی که نبود سامانه برای ثبت آمار بوجود می آورد ، افزود: نبود سامانه مشخص برای ثبت آمار جامع و دقیق از صادرات محصولات فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) از مسائلی است که یافتن راهکار مناسب آن در پروژه‌های دفتر پیش‌بینی شده است.
اسکندری  ضمن بر شمردن  پروژه‌های دفتر توسعه صادرات خدمات و محصولات دانش‌بنیان گفت: نقش گردشگری در توسعه اشتغال کشور با نگاهی به تجربه جهانی و اثرات آن در این کشورها، شناسایی مصادیق محصولات دانش‌بنیان و بررسی چگونگی تعرفه‌گذاری آنها از پروژه های در دست اقدام  است.
وی همچنین در ادامه یادآور شد:   نقش محصولات صنایع و فعالیت‌های خلاق در ایجاد اشتغال در کشور با نگاه صادراتی ، بررسی آثار دو دهه حضور شرکت‌های صادرکننده خدمات فنی و مهندسی در کشورهای هدف با نگاهی به آینده، ساماندهی نظام آماری و جمع‌آوری آمار صادرات فاوا ، تجزیه و تحلیل هزینه و فایده ترانزیت کشور از دیگر پروژه های دفتر است.

مدیر کل دفتر توسعه صادرات خدمات و محصولات دانش‌بنیان از بنگاه‌ها و تشکل‌های علاقمند دعوت کرد تا در صورت علاقمندی به مشارکت در اجرای پروژه‌های این دفتر، با شماره تلفن ۲۱۹۱۲۴۸۱ و شماره فکس ۲۲۶۶۲۵۱۸ تماس حاصل کنند.

 

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی