رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۵ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 19 January

ایجاد اشتغال از اهم برنامه‌های دولت درسال جاری است

معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت در بازدید از ۱۳شهرک ، شرق گیلان ایجاداشتغال را از اهم برنامه های دولت درسال جاری ذکر کرد وگفت:درطی سه سال گذشته بالغ بر ۷۰۰هزار شغل تنها در حوزه اصناف در کشور ایجاد شده است. به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از ایلنا […]

معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت در بازدید از ۱۳شهرک ، شرق گیلان ایجاداشتغال را از اهم برنامه های دولت درسال جاری ذکر کرد وگفت:درطی سه سال گذشته بالغ بر ۷۰۰هزار شغل تنها در حوزه اصناف در کشور ایجاد شده است.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از ایلنا ، معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت در بازدید از ۱۳ شهرک، ناحیه صنعتی و مجتمع کارگاهی شرق گیلان و در جمع صاحبان صنایع شهرک صنعتی شهرستان رودسر ایجاد اشتغال را از اهم برنامه های  دولت درسال جاری ذکر کرد وگفت: درطی سه سال گذشته بالغ بر ۷۰۰ هزار شغل تنها در حوزه اصناف در کشور ایجاد شده است.

علی یزدانی با بیان اینکه توسعه نواحی صنعتی در مناطقی که مستعد سرمایه گذاری هستند در اولویت برنامه های سازمان قرار دارد تصریح کرد: شهرک صنعتی رودسر از جمله شهرک‌هایی است که از زیرساخت‌های لازم برای توسعه برخوردار است.

معاون وزیرصنعت ٬ معدن وتجارت به وجود ۳۶شهرک مصوب در گیلان اشاره کرد و اظهارداشت:امروز در ۳۳شهرک استان زمین رایگان در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد و تنها حق انتفاع با تخفیفات ویژه ودر اقساط بلند مدت ۳۰تا ۳۶ ماهه دریافت می شود.

وی یکی از معضلات عمده شهرکها ونواحی صنعتی گیلان را راه های دسترسی بین شهری وجاده های روستایی عنوان کرد وگفت: ما در همین رابطه برای شهرک صنعتی لاهیجان که از شهرک‌های نمونه و فعال در کشور بوده وازترافیک و نارسایی های راه دسترسی رنج می‌برد ۵۰۰ متر جاده اختصاصی در نظر گرفتیم که کلنگ‌زنی این پروژه انجام وامیدواریم در اسرع وقت وبا توجه ویژه مسوولان استان ونماینده محترم شهرستان مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

یزدانی ادامه داد: البته برخی از شهرکها چاره‌ای جز استفاده ازجاده های عمومی ندارند اما بعضی امکان استفاده ازجاده اختصاصی را دارند که باید مطالعات آن انجام گیرد.

وی افزود: با اهتمامی که نماینده عالی‌دولت در استان دارند می‌توان در این رابطه اقدامات خوبی داشت.

مدیرعامل سازمان صنایع‌کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به ظرفیت بالای صنعت گیلان برای حضوری پررنگ در بازار روسیه اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به تحولات خوبی که درصادرات غیر نفتی داشتیم که در کشور بی سابقه بود، امسال ۱۷ برنامه دربسته تشویقی امر صادرات قرار گرفته است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی