رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
  • الخميس ۲۰ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 4 March

معدن زغال سنگ آزادشهر

وزیر صنعت، معدن و تجارت از تعطیلی تمامی فعالیت های معدن زغال سنگ زمستان یورت شهرستان آزادشهر تا بررسی کارشناسانه علت حادثه و رفع مسائل و مشکلات آن خبر داد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از تعطیلی تمامی فعالیت های معدن زغال سنگ زمستان یورت شهرستان آزادشهر تا بررسی کارشناسانه علت حادثه و رفع مسائل و مشکلات آن خبر داد.

 

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از ایرنا، محمدرضا نعمت زاده روز پنجشنبه درحاشیه عیادت از مصدومان حادثه انفجار معدن زغال سنگ آزادشهر در دو بیمارستان شهید مطهری و خاتم الانبیاء گنبدکاووس درجمع خبرنگاران، اظهار داشت: حادثه انفجار معدن و مصدوم و جان باختن جمعی از کارگران بسیار غم انگیز است.
وی گفت: علت این حادثه در دست بررسی کارشناسان است و باتوجه به نقل قول های مختلف در خصوص دلائل حادثه از جمله بردن باتری و اتصال برق که مطرح می شود، موضوع باید دقیق تر بررسی شود.
نعمت زاده، اضافه کرد: پس از اطلاع از این حادثه بلافاصله به اتفاق وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ازسوی دولت مامور آمدن به گلستان و محل حادثه برای بررسی موضوع شدیم.
وی با عرض تسلیت به خانواده جانباختگان حادثه انفجار معدن آزادشهر، تصریح کرد: برای امداد رسانی بهتر به مصدومان و محبوسان، کارشناسان خبره درحوزه معدن از استان های سمنان، مازندران، خراسان جنوبی و کرمان به محل اعزام شدند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با بیان اینکه نشر گاز متان از برخی حفره های معادن وجود دارد، یادآور شد: برای جلوگیری از حوادث ناشی از این گازها، دولت دستگاه های گاز سنج زیادی خریداری و در اختیار معادن کشور قرار داده است.
نعمت زاده، افزود: معدن زغال سنگ آزادشهر که توسط بخش خصوصی اداره می شود، حداقل ۳۰ دستگاه گاز سنج داشته که البته به گفته برخی کارگران، تعدادی از آنها دچار نقص فنی بوده است که باید بررسی شود.
وی اضافه کرد: در عیادت از مصدومان حادثه انفجار معدن زغال سنگ آزادشهر برخی کارگران مشکلات و مطالبات حقوقی و سختی کار را بیان کردند که پیگیری می شود.
به گفته نعمت زاده؛ معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر یک شرکت خصوصی بوده که سهامداران آن علاوه بر پنج هزار کارمند بازنشسته معدن، شرکت سرب و روی وابسته به بسیج و یک شرکت وابسته به ذوب آهن اصفهان هستند.
وی اضافه کرد: هم اکنون تیم های مجهز درحال انجام عملیات امداد رسانی به محبوسان باقی مانده در معدن هستند.
به گزارش ایرنا، در ملاقات با مصدومان این حادثه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز حضور داشت که از مصاحبه با خبرنگاران خود داری کرد.
رئیس اورژانس کشور، استاندار گلستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان، فرماندار ویژه گنبدکاووس از دیگر حاضرین در این مراسم بودند که از مصدومان عیادت کردند.
معدن زغال سنگ آزادشهر در شرق استان گلستان دیروز چهارشنبه بر اثر افزایش گاز متان داخل آن منفجر شد.

گفته می شود در پی این حادثه ۳۵ تن در تونل معدن زمستان یورت آزادشهر محبوس شده اند که تاکنون پیکر ۲۲ تن منتقل و یا در حال انتقال است.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی