رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
  • الجمعة ۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 16 April

تولید نفت ایران از یک میدان نفتی مشترک با عربستان

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران؛ حمید بورد، با اشاره به تکمیل ساخت یک سکوی سرچاهی میدان فروزان و نصب آن در ماه‌ های آینده، گفت: برداشت نفت از این میدان مشترک حداقل ۱۲ هزار بشکه در روز افزایش می‌ یابد.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران؛ حمید بورد، با اشاره به تکمیل ساخت یک سکوی سرچاهی میدان فروزان و نصب آن در ماه‌ های آینده، گفت: برداشت نفت از این میدان مشترک حداقل ۱۲ هزار بشکه در روز افزایش می‌ یابد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از به نقل از ایرنا ،  «حمید بورد» گفت: شرکت نفت فلات قاره ایران با مجموعه سازه‌ ها و سکوهای خود افزون بر ایفای نقش در زمینه تولید نفت، تثبیت کننده حضور جمهوری اسلامی ایران در آب‌ های خلیج فارس است.

وی از اخذ مجوز جذب ۱٫۸ تا ۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری از محل ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید خبر داد و گفت: بسته‌های کاری تعریف شده در این بخش به زودی اطلاع رسانی می ‌شود.
مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران اضافه کرد: با اجرای این بسته ‌های کاری، تا ۱۱۰ هزار بشکه به تولید روزانه نفت و تا ۳۰۰ میلیون فوت مکعب به تولید روزانه گاز در این شرکت افزوده می ‌شود.
به گفته بورد، غالب این طرح‌ ها با هدف نگهداشت تولید و در چارچوب قراردادهای موسوم به ای.پی.سی.اف اجرایی می ‌شود.
میدان نفتی فروزان، میدانی مشترک میان ایران و عربستان است که در ۱۰۰ کیلومتری جنوب غربی جزیره خارک واقع است، بخش عربستانی این میدان «مرجان» نامیده می شود.
میدان فروزان دو میلیارد و ۳۰۹ میلیون بشکه نفت دارد. بیشتر این میدان در آبهای عربستان قرار دارد بر این اساس، سهم ایران از کل نفت قابل استحصال ١١ درصد و سهم عربستان ٨٩ درصد بر مبنای خط مرزی توافق شده بین ایران و عربستان در خلیج فارس است. ایران و عربستان، اکنون در حال برداشت از این میدان هستند.

قرار است دو سکوی مربوط به این میدان نیز به زودی توسط ایران نصب شود.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی