رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹
  • السبت ۹ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 23 January

کم شدن گازهای گلخانه ای با فلرینگ

وی ضمن تاکید بر ارزشمند دانستن کاهش فلرینگ در همه پالایشگاه‌های پارس جنوبی و دیگر پالایشگاه‌های کشور اظهار داشت: باید کاری کرد تا کاهش فلرینگ پالایشگاه اول پارس جنوبی به عنوان بخشی از تعهدات وزارت نفت در کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در نظر گرفته شود.

محمدتقی جعفرزاده، معاون مدیرکل HSE و پدافند غیرعامل وزرات نفت ضمن تاکید بر ارزشمند دانستن کاهش فلرینگ در همه پالایشگاه‌های پارس جنوبی و دیگر پالایشگاه‌های کشور اظهار داشت: باید کاری کرد تا کاهش فلرینگ پالایشگاه اول پارس جنوبی به عنوان بخشی از تعهدات وزارت نفت در کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در نظر گرفته شود.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از تاسیسات نیوز، محمدتقی جعفرزاده، معاون مدیرکل HSE و پدافند غیرعامل وزرات نفت، در نشست با مسئولان زیست محیطی در پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی اظهار داشت: کشور ایران در راستای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای خود در مقایسه با سال‌های گذشته به دنیا تعهداتی دارد و در این راستا اقدام پالایشگاه اول پارس جنوبی در کاهش فلرینگ خود بسیار ارزشمند است.

معاون مدیرکل HSE و پدافند غیرعامل وزرات نفت در امور محیط زیست تصریح کرد: یکی از سیاست‌های مهم وزارت نفت و دولت یازدهم توجه به مسائل محیط زیستی است و ما در کنفرانس پاریس متعهد به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای شدیم و پالایشگاه اول پارس جنوبی به همه پیام داد که اگر فکر می‌کنیم پس می‌توانیم.

وی در ادامه افزود: وزارت نفت در کاهش گازهای گلخانه‌ای کشور به دنیا تعهد دارد و ما می‌توانیم این اقدام پالایشگاه اول پارس جنوبی را نقطه عطفی در این مسیر بدانیم و در واقع این پالایشگاه پیام واقعی‌بودن کاهش فلر در صنعت نفت را به تمام کشور ارسال کرد.

جعفرزاده تصریح کرد: این اقدام مهم پالایشگاه اول پارس جنوبی چنانچه با مکانیزم‌های مالی لازم قبل از اجرا برخوردار باشد می‌تواند از حمایت‌های مالی جهانی نیز برخوردار شود.

معاون مدیرکل اچ اس ای و پدافند غیرعامل وزرات نفت در امور محیط زیست تصریح کرد: خاموشی فلر پالایشگاه اول پارس جنوبی علاوه بر ارزش‌گذاری زیست محیطی در ارزیابی سود و صرفه اقتصادی نیز بسیار حایز اهمیت است.

به گفته وی بر اساس وضعیت فعلی، در زمینه کاهش ارسال گاز به مشعل (فلر) در پالایشگاهای کشور تلاش‌های خوبی در حال انجام است که خوشبختانه در پالایشگاه اول پارس جنوبی این مهم به ثمر نشسته است.

جعفرزاده اظهار داشت: پالایشگاه اول پارس جنوبی باید مستند‌سازی این اقدام مهم خود را در سطح ملی و بین‌المللی ارایه دهد و تعهدات انجام شده را به سازمان‌های ذیربط اطلاع دهد.

وی بر ارزشمند دانستن کاهش فلرینگ در همه پالایشگاه‌های پارس جنوبی و دیگر پالایشگاه‌های کشور تاکید کرده همچنین اظهار داشت: باید کاری کرد تا کاهش فلرینگ پالایشگاه اول پارس جنوبی به عنوان بخشی از تعهدات وزارت نفت در کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در نظر گرفته شود.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی