رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۵ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 19 January

حبیبی شرکت آذرباد و تولید داخل
مصاحبه اختصاصی ویکی پی جی با مدیرعامل شرکت نوپای آذرباد:

رضایت مصرف کننده یعنی امیدی برای رونق تولید

شركت هاى تاسيساتى به دنبال فرصتى هستند تا بتوانند جديدترين دستاوردهای خود را در معرض ديد عموم قرار داده و توان خود را به ديگران نشان دهند، اين بار اين فرصت در شهر قم براى اين شركت ها فراهم شده است تا در محيطى تخصصى به رقابت بپردازند.

شركت هاى تاسيساتى به دنبال فرصتى هستند تا بتوانند جديدترين دستاوردهای خود را در معرض ديد عموم قرار داده و توان خود را به ديگران نشان دهند، اين بار اين فرصت در شهر قم براى اين شركت ها فراهم شده است تا در محيطى تخصصى به رقابت بپردازند.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی ، نمايشگاه تاسيسات شهر قم كه امسال يازدهمين دوره آن برگزار مى شود ميزبان شركت هاى فعال در صنعت تاسيسات گرمايشى، سرمايشى ، تهويه مطبوع، لوله و اتصالات و شيرآلات ساختمانى است.

این نمایشگاه فرصت مناسبی بود تا پای صحبت فعالان این صنعت بنشینیم و مشکلات و دغدغه های آنها را بشنویم.

در این راستا مصاحبه ای با آقای مهندس حبیبی مدیرعامل شرکت نوپای آذرباد ، تولید کننده سیستم های تهویه مطبوع، انجام داده ایم.

مهندس حبیبی مدیر عامل مبتکری است که از نوآوری و ابداع شخصی خود در تولید محصولاتش استفاده می کند.

 

 

لطفا خود و شرکت خود را معرفی کنید:

بنده حبیبی ، مدیر عامل شرکت آذر باد هستم که سالیان متمادی در صنعت تهویه مطبوع برای شرکت های تاسیسات کشور کار می کرده ام ولی از چند سال پیش اقدام به تاسیس شرکت آذرباد کردم که در تولید سیستم های سرمایشی و گرمایشی فعال است.

شرکت ما عمده محصولات تهویه مطبوع از قبیل دستگاه های هواساز ، چیلر تراکمی آبی و هوایی ،هواساز هایژنیک ، هواساز استخر ، ایرواشر، زنت آپارتمانی و … را تولید می کند.

 

شما محصول منحصر بفردی دارید که در این نمایشگاه عرضه کرده اید؟

هواساز سلولوزی دستگاه منحصر به فرد ما است که در این نمایشگاه عرضه شده است. بنده خود از نوع آوری خاصی در تولید این دستگاه استفاده کرده ام که باعث می شود این دستگاه مشابه خارجی نداشته باشد و کارکرد متفاوت تری نسبت به دیگر هواسازهای سلولزی داشته باشد.

این دستگاه نسخه به روز شده هواساز های سلولزی است و میتوان گفت ایراداتی که این سیستم ها دارند در این دستگاه رفع شده است.

در این سیستم محل قرار گیری سلولز در هواساز تراکمی متفاوت تر از سیستم های دیگر است. که باعث می شود فرایند سرمایش به شکلی متفاوت تر انجام گرفته و راندمان این سیستم افزایش یابد.

به طور خلاصه می توانم بگویم، هوادهی این سیستم برخلاف سیستم های دیگر که هوادهی سه جهته دارند، در یک جهت انجام می گیرد.

که باعث می شود این دستگاه همچون چیلر های گازی دمای ۴۶ درجه قم را بتواند به ۱۸ درجه برساند، با این تفاوت که میزان مصرف انرژی این سیستم با چیلر های گازی قابل مقایسه نیست و میزان مصرف انرژی خیلی کمی دارد.

 

تجهیزات اولیه ای که استفاده می کنید از کجا تامین می شود؟

کلیه تجهیزات و مواد اولیه ای که در این شرکت مورد استفاده قرار می گیرد تماما اجناس ایرانی است، چرا که توان و تولید ایرانی جوابگوی نیازهای اولیه ما هست و ما با پشتوانه محصولات داخلی هم می توانیم محصولی با قابیلت رقابت بالا تولید کنیم. نیازی نیست تجهیزات مورد نیاز خود را وارد کنیم، صنعت تاسیسات ایران توان تولید تجهیزات اولیه را دارد و به نظر من فخر فروشی برخی شرکت ها مبنی بر این که تجهیزاتشان از یک برند معروف خارجی تامین می شود، ناراحت کننده است.

قطعات و تجهیزات ایرانی توان تولید یک محصول مرغوب و با کیفیت را دارند، فقط باید به آنها اعتماد کرد.

 

تا به حال برای تولید محصولتان مورد حمایت قرار گرفته اید؟

دولت می تواند با ایجاد شرایط امن بازار به تولید داخل کمک کند و این تنها انتظار شرکت ما از دولت است و بیشتر از آن انتظار حمایتی نداریم.

به نظر من یک تولیدی اگر به نحوی به تولید خود دقت کند که بتواند مورد استقبال مصرف کننده ها قرار بگیرد، دیگر به حمایت غیر از آن نیازی ندارد.

این اتفاقی است که برای ما افتاده است و به لطف خدا مورد حمایت مصرف کننده ها قرار گرفته ایم چرا که محصولاتمان رضایت آنها را به دنبال دارد.

ما تنها از طرف مشتری حمایت شده ام.

 

 

شرکت های ایرانی توان رقابت با محصولات وارداتی را دارند؟

سیستم های سرمایشی تراکمی، که در بازار ایران یافت می شوند، اکثرا منتاژ ایران هستند، یعنی تماما وارد شده و تنها در ایران منتاژ می شوند که این سیستم ها مصرف برق و هزینه نگهداری اشان بالاست و تعویض قطعات در آنها بسیار مشکل است ولی تجهیزات ایرانی این چنین نیستند.

مصرف کننده ها تمایل زیادی به حمایت از تولید داخلی دارند ولی اعتماد کافی به شرکت های ایرانی ندارند ولی ما اعتماد کردیم و تجهیزات ایرانی می خریم چرا که اعتقاد داریم مرغوب ترین را به قیمت واقعی اش میخریم.

 

برای رونق تولید ملی چه می توان کرد؟

اگر تنها دغدغه تولید کننده های داخلی رضایت مردم و ایجاد برند های مرغوب باشد مسلما مورد حمایت مصرف کننده ها قرار خواهند گرفت. در آن صورت است که علاوه بر بازار داخلی بازار های خارجی هم به روی تولید کننده هایمان باز خواهد شد. محصول ما به کشور های دیگر مثل اربیل عراق صادر می شود که این نشان رضایت مصرف کننده ها از تولید ما است.

رضایت مصرف کننده یعنی امیدی برای رونق تولید

 

تولید

 

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی