رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
  • الخميس ۳ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 15 April

حشمت الله منصف
پیشکسوت صنعت تاسیسات؛

حشمت الله منصف

حشمت الله منصف به عنوان چهره ماندگار تاسیسات در ایران شناخته شده است و سالهای متمادی در این صنعت به فعالیت مستمر مشغول بوده است.

حشمت الله منصف
  نام: حشمت الله منصف

  سمت: 

چهره ماندگار تاسیسات در ایران

حشمت الله منصف به عنوان چهره ماندگار تاسیسات در ایران شناخته شده است و سالهای متمادی در این صنعت به فعالیت مستمر مشغول بوده است.
زندگینامه حشمت الله منصف :

«آقای مهندس حشمت الله منصف»، به عنوان چهره ماندگار تاسیسات در ایران شناخته شده است و نبوغ ایشان در زمینه تاسیسات و ساختمان مورد قبول خاص و عام است.  وی با بیش از بیست سال فعالیت در شرکت خانه سازی ایران، کار طراحی بیمارستان ها را شروع کرده و طراحی بیش از ۱۵۰ بیمارستان در سابقه ایشان به چشم می خورد. بزرگترین پروژه بیمارستانی ایشان بیمارستان میلاد بوده است.

پدر صنعت تاسیسات ایران بعد از انحلال شرکت خانه سازی ایران مهندس منصف به سازمان برنامه و بودجه رفت و در آنجا انتشارات گسترده ای را از خود بر جای گذاشت. حضور قوی و تاثیرگذار مهندس در جلسات کمیته تدوین مقررات ملی ساختمان در وزارت مسکن و شهرسازی، وی را به فردی بی بدیل در زمینه تاریخچه، اهمیت و مقررات ملی ساختمان در کشور مبدل نموده است. ایشان سال های متمادی در عرصه مشاوره تاسیسات مکانیکی فعالیت داشته و در شركت جنرال مكانيك، وزارت مسكن و شهرسازي، مشاور كوانتا، خانه سازي ايران نیز آثار شگرف فعالیت های ایشان وجود دارد.

مهندس منصف در بسیاری از پروژه های بزرگ دیگر نظیر برج ۵۴ طبقه تهران و… فعالیت داشته اند. ۱۸ سال فعالیت ارزشمند ایشان در طراحی تاسیسات مکانیکی طرح توسعه حرم مطهر رضوی زبانزد خاص و عام است. مهندس منصف تا سال ۱۳۹۰ فعالیت های مطالعاتی و طراحی را در شرکت مهندسین مشاور پیراز، ادامه دادند و با حضور در دفتر این شرکت به بررسی نقشه ها و اطلاعات طراحی پروژه های شرکت می پرداختند. هم اکنون ایشان در بستر بیماری هستند که برای این بزرگوار آرزوی بهبودی و سلامت از درگاه خداوند متعال داریم.

 

تالیفات حشمت الله منصف :

تهیه، تالیف یا ترجمه برخی از مدارك، به تنهایی یا با همراهی تیم های كارشناسی از جمله فعالیت های تالیفی ایشان است که از این میان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نشریه ۱۲۸(۳ جلد)، مشخصات فنی عمومی تاسیسات مكانیكی، نشریه ۲۷۱(۱ جلد)، شرایط طراحی تاسیسات شهرهای كشور، نشریه ۱۳۸(۴ جلد)، مهندسی نگهداری ساختمان و تاسیسات، نشریه ۱۷۲(۱ جلد، ترجمه)، عملكرد، نگهداری و بهینه سازی، مبحث ۱۴(۱ جلد)، مقررات ملی ساختمان، مبحث ۱۶(۱ جلد)، مقررات ملی ساختمان، روش های آزمایشگاهی تست بادزن (۱ جلد، ترجمه)، نگهداری و تعمیر تجهیزات بیمارستانی (۱ جلد، ترجمه) مشاركت داشته و همچنین تدوین كتابهای راهنمای طراحی بخشهای بیمارستان در زمینه‌های آشپزخانه استریل، رخت شویی و گازهای طبیعی را در ۴ جلد انجام داده است.

 

 

منبع: نشریه پیشگامان

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی