رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۴ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 28 January

احیا ۵۰۰ واحد صنعتی نیمه فعال در سال جاری

استاندار قزوین گفت: امسال ۵۰۰ واحد صنعتی نیمه تعطیل را احیا کرده و سرمایه در گردش ۵۰۰ واحد دیگر را تأمین می کنیم.

استاندار قزوین گفت: امسال ۵۰۰ واحد صنعتی نیمه تعطیل را احیا کرده و سرمایه در گردش ۵۰۰ واحد دیگر را تأمین می کنیم.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از  خبرگزاری شبستان از قزوین به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، فریدون همتی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی بیان کرد: نباید مدیران برای کم کاری خود بهانه بیاورند بلکه وظیفه داریم با سرعت بخشیدن به کارها رضایت مردم را جلب کنیم.

وی ادامه داد: دولت بیش از ۱۰۰ اختیار را به استان ها داده است و ما باید از آن استفاده کنیم به همین دلیل از مدیران انتظار داریم با اختیار و جسارت بیشتری تصمیم بگیرند.

استاندار قزوین اضافه کرد: در شرایط کنونی برای عبور از مشکلات نیازمند مدیرانی جسور و ریسک پذیر هستیم و کسی که محافظه کار باشد و بخواهد فقط بر اساس قوانین و بخشنامه جلو برود نمی تواند در اجرای اقتصاد مقاومتی موفق باشد.

وی افزود: کسی که سالم باشد از هیچ چیز هراسی ندارد و مدیران نباید نگران باشند که در برخی موارد خارج از ضوابط قانونی برای تسهیل در کارها کمی جسورانه برخورد کنند تا موانع برطرف شود؛ مدیران می توانند برای حل مشکلات اجرایی از ظرفیت نمایندگان هم استفاده کنند و دیگر زیبنده نیست گرفتن یک مجوز ماه ها طول بکشد تا سرمایه گذار پشیمان شود.

همتی اعلام کرد: با تولید نباید خشن و خشک برخورد کرد بلکه تعامل و همراهی برای تسهیل در کار ضرورتی است که از مدیران انتظار می رود در این مسیر مشارکت بیشتری داشته باشند.

وی اعلام کرد: با روش های کنونی و بخشنامه و ابلاغیه های کنونی کارها پیش نمی رود و باید این وضعیت اصلاح شود و راه آن استفاده از مدیران شجاع و جسور است؛ بگذارید پایتان خیس شود و برای کار مردم به دادگاه بروید و پاسخگو باشید اما بدانید اگر حسن نیت داشته باشید هیچ اتفاقی نمی افتد و کاری ماندگار را ثبت خواهید کرد.

استاندار قزوین اظهار کرد: برای امسال صادرات یک میلیارد دلاری را هدف گذاری کرده ایم و این کار شدنی است زیرا در سال گذشته توانستیم ۶۷۰ میلیون دلار را محقق کنیم و با تلاش بیشتر و همکاری منطقی و برنامه ریزی اصولی این کار ممکن است.

وی خاطر نشان کرد: ایجاد اشتغال ۱۳ هزار نفری در سال گذشته و عملیاتی کردن ۲۰ هزار هکتار آبیاری مدرن از کارهای انجام شده است و قادر هستیم امسال این طرح را تا ۵۰ هزار هکتار برسانیم.

همتی در ادامه گفت: امسال ۵۰۰ واحد صنعتی نیمه تعطیل را احیا کرده و سرمایه در گردش ۵۰۰ واحد دیگر را تأمین می کنیم تا شاهد بهبود فضای کسب و کار باشیم.

وی یادآور شد: امسال هم از مدیران انتظار داریم آستین ها را بالا بزنند و برای رونق تولید همت کنند.

استاندار قزوین در پایان خاطر نشان کرد: از صادر کنندگان استان حمایت جدی کرده و ۲۰ درصد اعتبارات را در این عرصه هزینه خواهیم کرد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی