رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۶ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 18 April

صنعت نفت
به منظور شرکت در نمایشگاه بین المللی نفت؛

نمایندگان ۳۷ کشور به تهران می آیند

یک مسئول صنعت نفت با بیان اینکه حدود ۴ هزار شرکت ایرانی و خارجی از ۳۷ کشور در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت تهران حضور می یابند، از حضور یک شرکت آمریکایی و مشارکت گسترده شرکت های آلمانی و چینی در این نمایشگاه خبر داد.

یک مسئول صنعت نفت با بیان اینکه حدود ۴ هزار شرکت ایرانی و خارجی از ۳۷ کشور در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت تهران حضور می یابند، از حضور یک شرکت آمریکایی و مشارکت گسترده شرکت های آلمانی و چینی در این نمایشگاه خبر داد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری ایرنا، ‘محمد ناصری’ مدیر بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، روز گذشته (یکشنبه) در نشست خبری با تشریح جزئیات برگزاری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، بیان داشت: ۲ هزار و ۵۰۰ شرکت داخلی در قالب یک هزار و ۱۶ غرفه در این نمایشگاه مشارکت می کنند.

 

وی ادامه داد: همچنین در این نمایشگاه یک هزار و ۵۰۰ شرکت از ۳۷ کشور در قالب ۸۱۱ غرفه حضور دارند.
ناصری اضافه کرد: شرکت های آلمانی از لحاظ وسعت و فضای نمایشگاهی و شرکت های چینی از لحاظ تعداد، در میان کشورهای خارجی بیشترین استقبال را از این نمایشگاه داشته اند.
این مسئول صنعت نفت افزود: پس از چین، کشورهای ایتالیا، هلند، فرانسه و انگلیس دارای بیشترین شرکت کننده در بیست ودومین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت هستند.
رییس روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران درباره حضور شرکت های آمریکایی نیز گفت: امسال یک شرکت آمریکایی در دوره از نمایشگاه حضور دارد، اما شماری از شرکت های کانادایی از منطقه آمریکای شمالی در این نمایشگاه شرکت خواهند کرد.
ناصری اضافه کرد: شرکت های بزرگی مانند توتال و بریتیش پترولیوم نیز اعلام کرده اند که سیاست حضور مستقیم در نمایشگاه های بین المللی را تغییر داده و نمایندگان خود را به این نمایشگاه ها اعزام خواهند کرد، که بر این اساس، نمایندگان این شرکت ها به نمایشگاه بین المللی صنعت نفت تهران خواهند آمد.
وی یادآور شد: مسایلی مانند تصیمات رئیس جمهوری جدید آمریکا بر روند حضور شرکت های خارجی تاثیر داشته است به طوری که شرکت گازپروم روسیه نیز از شرکت در نمایشگاه صرف نظر کرده است.
این مسئول صنعت نفت درباره امضای قراردادهای بین المللی در حاشیه این نمایشگاه نیز بیان داشت: مذاکرات نهایی برای تبدیل تفاهمنامه امضا شده میان ایران و شرکت او.ام.وی اتریش به قرارداد در حال انجام است که در صورت به نتیجه رسیدن، این قرارداد در ایام برگزاری نمایشگاه به امضا خواهد رسید.

 

به گزارش ایرنا، بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت از ۱۶ تا ۱۹ اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی