رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
  • الخميس ۲۰ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 4 March

صنعت آب و برق
معاون وزیر نیرو اعلام کرد؛

منابع انسانی سرمایه صنعت آب و برق

معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو گفت: نیروی انسانی متخصص مهم‌ترین سرمایه وزارت نیرو و صنعت آب و برق است.

معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو گفت: نیروی انسانی متخصص مهم‌ترین سرمایه وزارت نیرو و صنعت آب و برق است.
به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس “علی اکبر مهاجری” در نشستی با مدیران عامل صنعت آب و برق استان مرکزی گفت: منابع انسانی مهم‌ترین دارایی هر سازمان و حفاظت از این سرمایه نیازمند اهتمام و دقت نظر بیشتری است.
وی بابیان اینکه تشکیل شوراهای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق در استان‌ها نقش موثری در انسجام و رفع مشکلات داشته و موجبات رشد ارتباطات درون سازمانی شرکت‌های آب و برق استان‌ها را فراهم ساخته است.
معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو خاطرنشان کرد: مدیران موفق دنیای امروز رمز موفقیت سازمان خود را در بهره‌مندی از انسان‌هایی فرهیخته می‌دانند؛ در این راستا ما از جذب نیروهای نخبه و ممتاز دانشگاه‌های برتر کشور استقبال می‌کنیم.
وی با بیان اینکه قراردادن تکریم از بازنشستگان و برگزاری حداقل یک نشست عمومی با بازنشستگان در هر شهرستان ضروری است، افزود: باید از دانش و تجربه بازنشستگان در راستای اعتلای وزارت نیرو بهره گفت.
مهاجری تصریح کرد: برنامه‌های آموزشی و الزام برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی با توجه به نوع مسئولیت و وظیفه شرکت‌ها باید به صورت هماهنگ و منسجم انجام پذیرد.
وی گفت: انجام قوانین و دستورالعمل‌ها و الزام اجرایی شدن آن‌ها از بسیاری از بی عدالت‌ها و تبعیض‌ها جلوگیری به عمل خواهد آورد.
مهاجری در رابطه بارفاهیات ۶۵ در صد خاطرنشان کرد: که ۴۵ درصدآن به صورت نقدی وبقیه به صورت غیر نقدی درصورت رضایت وبرنامه ریزی در قالب مواردی مثل کارمند خوب بودن وانجام کار درست پرداخت خواهدشد.
وی تصریح کرد: دوره‌های تخصصی در وزارت نیرو از اهمیت بالایی برخوردار است واز تمامی ظرفیت‌های دانشگاه هادر این راستا استفاده می‌شود ونگاه کلی وزارت نیرو به شرکت‌های دولتی نگاه کار فرمایی است.
مدیرکل دفتر توسعه و منابع انسانی وزارت نیرو هم در این نشست گفت: توانمندی وآموزش نقش موثری در ارتقای سازمان به همراه دارد.
محمدزاده افزود: نحوه جذب و بکارگیری افراد در وزارت نیرو براساس آزمون و قوانین مربوطه صورت می‌پذیرد وسیاست ها و دستورالعمل‌های محدود کننده ای در این راستا اعلام نشده است.
وی در خصوص انتخاب نفرات بومی ودر نظرگرفتن افزایش امتیازات نیروهای بومی در آزمون، گفت: اخذ ۱۰ سال تعهد خدمتی وقانونی شدن آن از طریق فرمت تهیه شده از سوی دفتر حقوقی وقانون مدار کردن این موضوع شده است.
محمدزاده در رابطه بانیروهای شرکتی وتـامین نیرو گفت: از طریق ۲۰ درصد ظرفیت آزمون که در اختیار هیئت مدیره قرار خواهد گرفت از امتیازات ممتاز افراد کارآمد که امتیازات رضایتمندی رادارنداز محل ۲۰ درصدظرقیت آزمون بکارگیری ودر صورت پیشنهاد اعلام تا از طریق وزارت نیرو پیگیری لازم انجام پذیرد.
رییس موسسه علمی و کاربردی صنعت آب و برق هم با توجه به استقرار نظام آموزشی جدید گفت: در آموزش ۳۲ فعالیت باید تعریف شود که آموزش کارآ، مفید و اثربخش باشد.
توکلی افزود: بحث صلاحیت حرفه ای پیمانکاران و نیروی انسانی که به مجموعه صنعت آب و برق معرفی می‌کنند در ارزیابی‌های مختلف سنجید می شود که طی ابلاغیه‌هایی وزارت نیرو این موضوع را قبلاً به شرکت‌های زیرمجموعه اعلام کرده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی هم در این نشست ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت پذیرفته توسط صنعت آب و برق در استان مرکزی گفت: کسب رتبه‌های برتر صنعت آب و برق استان در حوزه‌های مختلف نشانگر مجموعه پویا و متعهد این صنعت است.
“محمد اله داد” کسب رتبه‌های برتر کاهش پیک بارتوسط صنعت برق، کسب رتبه برتر در جشنواره شهید رجایی، کسب رتبه برتر صیانت از حقوق شهروندی در کشور طی دو سال متوالی، تبلیغات گسترده در راستای مدیریت مصرف آب و برق و اطلاع رسانی برروی تابلوها و پست‌های برق برای اولین بار در کشور و اشاعه آن و برگزاری چهارمین کنفرانس  GIS در صنعت آب و برق در شهریور ماه سال جاری، از جمله فعالیت‌های شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق در استان است.
وی اظهار کرد: شورای انسجام بخشی مدیران صنعت آب و برق استان تاکنون با برگزاری جلسات مختلف گام بزرگی در راستای وحدت و رفع برخی از مسائل برداشته است.
رییس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان مرکزی درخصوص چالش انتقال نیروها، وضعیت نابسامان مالی وکاهش فروش انشعاب، کاهش درآمد وعدم پرداخت سنوات پرسنل بازنشسته وافزایش مبلغ حق بیمه مشاغل سخت وزیان آور سازمان تأمین اجتماعی منحنی توزیع نرمال پرسنل رسمی وتأمین نیرو وکمبود نیرو مطالبی را بیان کرد.
در این نشست مدیران‌عامل صنعت آب و برق استان مرکزی به بیان گزارش‌هایی در حوزه منابع انسانی شرکت زیرمجموعه و چالش‌های موجود پرداختند.

همچنین معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو و هیات همراه از دوچرخه برقی، مرکز ۱۲۱ و مرکز GIS  سایر فعالیت‌های این شرکت بازدید کردند.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی