رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۱۳ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 27 January

مجتبی خسرو تاج معاون وزیر صنعت
معاون وزیر صنعت، معدن تجارت اعلام کرد؛

معنی ندارد کالایی که تولید داخلی دارد وارد شود

رئیس سازمان توسعه تجارت؛ مجتبی خسرو تاج گفت: معنی ندارد کالایی که در داخل تولید می شود از خارج وارد کنیم اما باید در نظر گرفت تعامل با دنیا لازمه پیشرفت علوم و فنون جدید در کشور است.

رئیس سازمان توسعه تجارت؛ مجتبی خسرو تاج گفت: معنی ندارد کالایی که در داخل تولید می شود از خارج وارد کنیم اما باید در نظر گرفت تعامل با دنیا لازمه پیشرفت علوم و فنون جدید در کشور است.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مجتبی خسرو تاج معاون وزیر صنعت در حاشیه نشست خبری امروز سازمان توسعه تجارت گفت: با وجود بی ثباتی در روابط مان با کشورهای دیگر به هر میزان که بتوانیم باید روی پای خود بایستیم و در تولید داخلی به خود کفایی برسیم، در نتیجه تراز تجاری برای ما اهمیت زیادی دارد.

وی در ادامه افزود: بر اساس صحبت های مقام معظم رهبری در جلوگیری از قاچاق کالاهایی که تولید داخلی را ضعیف می کند، ما نیز در حال ادامه جدی برنامه مدیریت واردات هستیم.
خسرو تاج تاکید کرد: در هفته گذشته با حضور معاون اول رئیس جمهور، شورای عالی صادرات تشکیل شد که بیشترین تمرکز بر روی توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی بود و نکته مهم دیگری که در این شورا مطرح شد وجود صادرات رقابتی است و این به معنای قیمت رقابتی و کیفیت رقابتی در سطح جهانی است.
معاون وزیر صنعت تاکید کرد: هر واحد تولیدی در کشور اگر در بخش ورود موقت مشکل دارد می تواند به سازمان توسعه تجارت مراجعه کند تا ما شرایط را برای آنها تسهیل کنیم.
وی در پاسخ به این سوال که آیا تعرفه های گمرکی در سال ۹۶ افزایش می یابد، گفت: در سال گذشته طی جلسات متوالی از آبان ماه بررسی تعرفه ها مورد بحث قرار گرفت و در این حوزه چارچوب جدیدی تعریف شد که در آن اکثر تعرفه ها افزایش می یافت اما از آنجایی که سیاست اصلی دولت، کنترل تورم است و بیشتر وزرا نیز نگران افزایش تورم بودند، تصمیم گرفته شد تا درحال حاضر تعرفه های پارسال اعلام شود.

خسرو تاج همچنین در پاسخ به این پرسش که چرا واردات کالاهای مشابه تولید داخل دارند همچنان انجام می شود، اظهار داشت: معنی ندارد کالایی که در داخل تولید می شود از خارج وارد کنیم اما باید در نظر گرفت تعامل با دنیا لازمه پیشرفت علوم و فنون جدید در کشور است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی