رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
  • الخميس ۳ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 15 April

کنفرانس امنیت آبی در سکونتگاه های انسانی در شرایط کم آبی
در یک کنفرانس بین المللی بررسی می شود؛

امنیت آبی در سکونتگاه های انسانی

کنفرانس « امنیت آبی در سکونتگاه های انسانی در شرایط کم آبی » با هدف بررسی ابعاد مختلف این موضوع در اقلیم های خشک و نیمه خشک با حضور کارشناسان ایرانی و ۱۰ کارشناس بین المللی از آمریکا ، کره جنوبی و چند کشور دوازدهم و سیزدهم اردیبهشت در تهران برگزار می شود.

کنفرانس « امنیت آبی در سکونتگاه های انسانی در شرایط کم آبی » با هدف بررسی ابعاد مختلف این موضوع در اقلیم های خشک و نیمه خشک با حضور کارشناسان ایرانی و ۱۰ کارشناس بین المللی از آمریکا ، کره جنوبی و چند کشور دوازدهم و سیزدهم اردیبهشت در تهران برگزار می شود.

 

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از ایرنا، مدیر مرکز منطقه ای مدیریت آب شهری (تحت پوشش سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد- یونسکو) امروز(دوشنبه) در جمع خبرنگاران گفت: کشور ما در اقلیمی خشک و نیمه خشک قرار دارد و باید همیشه برای رویارویی با شرایط کم آبی سازگار باشیم.

 

«سیدعلی چاوشیان» افزود: ۶ ماه پیش مدیر برنامه بین الملل آب شناسی یونسکو پس از بازدید از ایران، پیشنهاد کرد کشور ما به سبب پیشرو بودن و تاثیر گذاشتن بر مدیریت آب در شرایط کم آبی، این رویداد بین المللی را برگزار کند.
وی اضافه کرد: پیشنهاد مدیر برنامه یونسکو با استقبال وزارت نیرو روبرو و قرار شد با همکاری شرکت آب و فاضلاب (آبفا) و یونسکو این رویداد در ایران برگزار شود.
وی که دبیر علمی کنفرانس «امنیت آبی در سکونتگاه های انسانی در شرایط کم آبی» است، گفت: کشورهایی در این کنفرانس مورد توجه قرار گرفتند که مانند ایران در شرایط خشک و نیمه خشک واقع شده و از شرایط کم آبی متاثرند.
چاوشیان با اشاره به اینکه این همایش در روزهای سه شنبه و چهارشنبه (دوازدهم و سیزدهم اردیبهشت ) در مرکز همایش های سازمان مدیریت صنعتی ایران برگزار می شود، افزود: در این کنفرانس ۱۰ نفر کارشناس از کشورهایی مانند آمریکا، کره جنوبی، چین،‌ آفریقای جنوبی و همچنین شماری از اعضای تشکیلات یونسکو حضور دارند.
به گفته وی، همزمان سه رویداد در این کنفرانس برگزار می شود؛ در روز نخست (دوازدهم اردیبهشت)، نشستی تخصصی با موضوع ابعاد امنیت آبی تشکیل می شود و کارشناسان، راهکارهای مقابله با شرایط کم آبی را بررسی می کنند.

در روز دوم، ۶ کارگاه تخصصی در محورهای مختلفی مانند چالش های جدید، آبرسانی در شرایط اضطراری، کیفیت آب، آب های نامتعارف، حکمرانی آب از منظر اقتصادی و حکمرانی آب از منظر مسائل اجتماعی برگزار می شود.
چاوشیان گفت: در کارگاه حکمرانی آب از منظر اجتماعی، نشستی به موضوع آب و رسانه اختصاص دارد که نخستین کارگاه مربوط به این موضوع، ۲ سال پیش با همکاری خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) برگزار شد. پارسال نیز کارگاه دیگری با همکاری یونسکو برپا کردیم.
وی اضافه کرد: کنفرانسی که این هفته برگزار می شود، به چاپ یک کتاب می انجامد که با حمایت یونسکو در انتشارات کمبریج منتشر می شود؛ در این کتاب به پیشرفت ها و تجربه های مربوط به مدیریت آب شهری و روستایی و مدیریت آب در سکونتگاه های انسانی در اقلیم خشک و نیمه خشک پرداخته خواهد شد.
به گزارش ایرنا، «کنفرانس امنیت آبی در سکونت گاه های انسانی در شرایط کم آبی» دوازدهم و سیزدهم اردیبهشت ماه در مرکز همایش های سازمان مدیریت صنعتی ایران برگزار می شود.
مرکز منطقه ای مدیریت آب شهری در سال ۱۳۸۲ و به دنبال توافق سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) و وزارت نیرو جمهوری اسلامی ایران در تهران آغاز به کار کرد.
این مرکز مسوولیت هماهنگی امور علمی – آموزشی مدیریت آب شهری را در سطح کشورهای غرب آسیا به عهده دارد.

 

اکنون ۲۱ کشور مانند آلمان، لبنان، عمان، پاکستان، افغانستان، عراق و مصر و پنج سازمان بین المللی در بالاترین سطح شورای حکام مرکز منطقه ای مدیریت آب شهری حضور دارند.

 

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی