رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 19 April

آب و برق
توسط بانک بین المللی توسعه و تجارت اکو آغاز شد؛

اعطای ۱۸۰میلیون یورو تسهیلات به طرح های آب و برق ایران

وزارت نیرو اعلام کرد: بانک بین المللی توسعه و تجارت اکو (سازمان همکاری اقتصادی) اعطای ۱۸۰ میلیون یورو تسهیلات برای اجرای چهار طرح صنعت آب و برق کشور را تصویب کرده که تاکنون بیش از ۱۶۰ میلیون یورو آن پرداخت شده است.

وزارت نیرو اعلام کرد: بانک بین المللی توسعه و تجارت اکو (سازمان همکاری اقتصادی) اعطای ۱۸۰ میلیون یورو تسهیلات برای اجرای چهار طرح صنعت آب و برق کشور را تصویب کرده که تاکنون بیش از ۱۶۰ میلیون یورو آن پرداخت شده است.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از ایرنا ، به نقل از تارنمای وزارت نیرو، «محسن بختیار» معاون اقتصادی و امور برنامه‌ریزی وزیر نیرو و معاون بانک بین‌المللی توسعه و تجارت اکو، نوع و شیوه اعطای تسهیلات بانک توسعه و تجارت اکو به طرح های صنعت آب و برق را بررسی کردند.

بر پایه این گزارش، تسهیلات ۱۸۰میلیون یورویی برای اجرای ۴ طرح در زمینه ساخت تاسیسات فاضلاب، شبکه های آبیاری و زهکشی و انتقال نیروی برق در چهار استان اختصاص یافته است.
به گفته دست اندرکاران، هر چهار طرح دارای پیشرفت فیزیکی متناسب با برنامه زمان بندی است که با تکمیل آنها، سطح بهره مندی مردم کشور از خدمات وزارت نیرو افزایش می یابد.
به گزارش ایرنا، بانک تجارت و توسعه اکو از بانک‌های بین‌المللی و زیرمجموعه سازمان اکو به شمار می رود.
این بانک در سال ۱۳۸۷ با سرمایه ۶۰ میلیون واحد برابر با پنج میلیون و ۸۷۰ هزار دلار آغاز به کار کرد.
مقر بانک در استانبول ترکیه است و در پایتخت کشورهای عضو اکو نیز شعبه ایجاد می کند و آنها تسهیلات مالی و اعتباری می‌دهد.
تسهیلات طرحی بانک اکو، بیشتر با هدف تامین نیازهای ارزی پروژه های تولیدی، عمرانی و زیربنایی اولویت دار بخش دولتی، اعطا می شود.
براساس ضوابط و مقررات بانک همه مراحل اجرایی طرح از جمله تهیه اسناد مناقصات جهت انتخاب پیمانکار، مشاور مدیریت طرح (پی.ام.سی-PMC)، مشاور ناظر، حسابرس طرح و برگزاری مناقصات مربوطه باید زیر نظر بانک صورت پذیرد و پیمانکار و مشاوران آن انتخاب نشده باشند.
همچنین تامین مالی طرح توسط بانک اکو منوط به تملک اراضی مورد نیاز پیش از آغاز فرایند اجرایی است.

ارایه اسناد و مدارک مربوط به تملک اراضی مورد نیاز، تدارک بودجه تکمیلی داخلی و همچنین اخذ و ارایه مجوزهای اجرای طرح از سایر نهادهای زیربط (مانند شهرداری ها، سازمان محیط زیست و …) ضروری است.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی