رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

نیروگاه برق خورشیدی در سمنان

محمدرضا خباز، استاندار سمنان ضمن اشاره به ظرفیت های این استان در راستای استفاده از انرژی های پاک مانند خورشید، بیان داشت: تفاهم نامه تولید یک هزار و ۲۵۰مگاوات برق خورشیدی در سمنان با بخش خصوصی بسته شده است. به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از مهر، محمدرضا خباز گفت: این […]

محمدرضا خباز، استاندار سمنان ضمن اشاره به ظرفیت های این استان در راستای استفاده از انرژی های پاک مانند خورشید، بیان داشت: تفاهم نامه تولید یک هزار و ۲۵۰مگاوات برق خورشیدی در سمنان با بخش خصوصی بسته شده است.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از مهر، محمدرضا خباز گفت: این طرح به زودی آماده آغاز عملیات اجرایی می شود که می توان آن را مهمترین قرار داد سرمایه گذاری بخش انرژی استان سمنان در تاریخ انقلاب اسلامی دانست که طی آن یک هزار و ۲۰۰ مگاوات برق خورشیدی در این استان کویری و مستعد تولید و به خطوط برق کشور تزریق خواهد شد.

استاندار سمنان با تاکید بر اینکه یکی از ویژگی های بارز سرمایه گذاری توجه به صرفه اقتصادی آن است، گفت: امروز صرفه اقتصادی برق خورشیدی در استانی که ۳۰۰ روز در سال هوای آفتابی خالص دارد به واقع نکته ای قابل توجه برای سرمایه گذاران بخش انرژی است که خوشبختانه این امر ما را به سمت خوبی سوق داده است.

خباز بیان داشت: سمنان مستعد تبدیل انرژی خورشیدی به برق است چر که این استان علاوه بر آفتاب سوزان و زمین های کویری فراوان هیچگونه زیرگردی را نیز در خود نمی بیند و ارتباط مستقیم نور خورشید به صفحات فوتونی در طول روز، یکی از جذابیت های این استان برای سرمایه گذاری در بخش انرژی برق خورشیدی است.

وی افزود: سمنان ظرفیت های بسیاری برای سرمایه گذاری در حوزه تولید انرژی برق دارد که در همایش سرمایه گذاری که در اسفندماه۹۴ به میزبانی سمنان برگزار شد چند طرح در این حوزه نیز به سرمایه گذاران معرفی شد که نتایج خوبی را در بر داشت.

بر اساس این گزارش، استاندار سمنان از مدیران برق سمنان خواست تا مزیت های برق خورشیدی استان را به سرمایه گذاران و متخصصان معرفی کنند و افزود: امروز با سرمایه گذاری بر روی انرژی های پاک می توانیم صرفه جویی در مصرف سوخت را همراه با طبیعتی پاک داشته باشیم که این امر مصداق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی