رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
  • الجمعة ۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 16 April

شهرک و ناحیه صنعتی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به عملکرد دولت یازدهم در گسترش صنعت گفت: ۸۰ شهرک و ناحیه صنعتی در دولت یازدهم که در گذشته مصوبه آنها روی کاغذ بود و عملیاتی نشده بودند، به بهره برداری رسید. به گزارش گروه صنعت، معدن […]

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به عملکرد دولت یازدهم در گسترش صنعت گفت: ۸۰ شهرک و ناحیه صنعتی در دولت یازدهم که در گذشته مصوبه آنها روی کاغذ بود و عملیاتی نشده بودند، به بهره برداری رسید.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از ایرنا ، «علی یزدانی» روز یکشنبه با اشاره به اقدام های اصلی انجام شده سال ۹۵ این سازمان، افزود: شاخص اصلی اقدامات، شادابی محیط شهرک ها در حوزه زیرساختی است.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه زیرساخت ها، اجرای تصفیه خانه های فاضلاب، آتش نشانی، آب، برق، گاز و … همگی روند مثبت داشتند.
یزدانی ادامه داد: طی ۴۲ ماه فعالیت دولت یازدهم، اکنون ۱۲۰ شهرک و ناحیه صنعتی از آب، ۹۷ مورد از برق و ۱۴۳ مورد آنها از گاز برخوردار شدند.
وی تصریح کرد: میزان آب تامین شده برای شهرک ها و نواحی صنعتی در طول این مدت ۲ هزار و ۳۳۵ لیتر بر ثانیه بوده و میزان برق تامین شده برای فاز عملیاتی آنها ۲ هزار و ۲۶ مگاوات است.
این مقام مسوول، تعداد شهرک ها و نواحی صنعتی بهره مند تلفن ثابت در دولت یازدهم را ۱۷۸ مورد و دارای فیبر نوری را ۱۱۱ مورد برشمرد و گفت: طی این ۴۲ ماه، هزار و ۱۸۸ هکتار به مساحت فضای سبز شهرک ها و نواحی صنعتی اضافه شد و تعداد ۷۲۳ واحد کارگاهی در آنها به بهره برداری رسید.
وی همچنین خاطرنشان کرد: تعداد ۵۵ شهرک و ناحیه صنعتی در دولت «تدبیر و امید» از تصفیه خانه برخوردار شدند که بیش از ۲۵ درصد مجموع شهرک ها و نواحی صنعتی کشور را شامل می شود و تعداد ایستگاه های آتش نشانی به بهره برداری رسیده در این مدت نیز ۱۱۳ مورد بوده است.

 لغو یا اصلاح مصوبه های سیاسی و غیرکارشناسی
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران بیان داشت: در دولت یازدهم، بخشی از مصوبه های مربوط به این سازمان که سیاسی یا غیرکارشناسی بودند لغو یا اصلاح و بخشی از آنها متوقف شدند.
وی اظهار داشت: مصوبه های متوقف شده، در آینده و در صورت آماده شدن فضا که امکان استقبال از سرمایه گذاری وجود داشته باشد، دوباره به جریان انداخته خواهند شد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: سیاست اصلی سازمان شهرک ها در دولت تدبیر و امید، اجرای مبلمان شهری در داخل شهرک ها، زیباسازی آنها و تکمیل زیرساخت ها بوده است.
یزدانی یادآور شد: در گذشته در حوزه تشویق سرمایه گذاران به استقرار در شهرک ها مشوق وجود نداشت، اما در طول ۲ سال گذشته تکریم مشتریان، ذی نفعان و سرمایه گذاران بیش از پیش در دستور کار قرار گرفته تا به درستی به سمت امور متقاضیان هدایت شوند.
به گفته این مقام مسوول، امروز روند ارجاع پرونده ها به دادگاه ها کند یا مسدود شده تا افراد بتوانند کارها را با تفاهم و توافق به پیش ببرند.

به گزارش ایرنا، چندی پیش این مقام مسوول با اشاره به سرمایه گذاری بیش از ۱یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلاری خارجی ها در شرکت شهرک های صنعتی در دولت یازدهم، آن را سند دیگری بر تاثیر مثبت برجام در اقتصاد کشور توصیف کرده بود.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی