رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
  • الخميس ۳ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 15 April

پتروشیمی
با تسهیلات بانک صنعت و معدن محقق می‌شود؛

اشتغال بیش از ۶ هزار و ۶۰۰ نفر در پتروشیمی

با اعطای تسهیلات بانک صنعت و معدن طی یک دوره ۴ساله (۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶)، در بخش پتروشیمی کشور برای ۶ هزار و ۶۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می شود.

 با اعطای تسهیلات بانک صنعت و معدن طی یک دوره ۴ساله (۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶)، در بخش پتروشیمی کشور برای ۶ هزار و ۶۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می شود.
به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل ازشاتا” به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن در حال حاضر طرح های پتروشیمی مسجدسلیمان، پتروشیمی ایلام، پتروشیمی هنگام، و پتروشیمی بوشهر با ۳/۱ میلیارد یورو تسهیلات بانک صنعت و معدن در حال اجرا است که با اتمام آنها، ۲۷۰۰ شغل مستقیم ایجاد خواهد شد.
تصویب حدود ۷۰۰ میلیون یورو برای طرح های پالایشگاه میعانات گازی و پالایشگاه گاز بیدبلند نیز از دیگر اقدامات این بانک طی همین مدت در راستای تأمین مالی طرح های پتروشیمی، نفت و گاز است که نتیجه آن ایجاد ۹۰۰ شغل مستقیم خواهد بود.
رقم تخصیص تسهیلات به طرح های فوق ۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیون یورو است که برخی از این طرح ها در دوران ۴ساله ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ تکمیل و به بهره برداری رسیده و برای ۶ هزار و ۶۰۰ نفر شغل ایجاد می کند.
گفتنی است: این بانک در مدت یاد شده با هماهنگی و پشتیبانی شرکت ملی نفت ایران به پیمانکاران میادین گاز پارس جنوبی و صادرات محصولات نفتی، جمعاً به میزان ۱ میلیارد دلار تأمین مالی انجام و پرداخت کرده است که نتیجه آن تسریع در راه اندازی فازهایی از میدان پارس جنوبی شده است.
باید اضافه کرد: که همه طرح های پتروشیمی یاد شده از ظرفیت صادرات محصولات خود به بازارهای جهانی برخوردار بوده و علاوه بر ارزآوری برای کشور، موجبات اشتغال جوانان تحصیلکرده را فراهم می کند.

به علاوه صنایع پایین دستی پتروشیمی نیز با راه اندازی این واحدها، وارد چرخه اقتصاد شده و به توسعه استان های مختلف کشور منجر می گردد. نقش بانک صنعت و معدن در حمایت از پیشرفت و توسعه صنایع پتروشیمی، به وضوح بیانگر عمل به شعار اقتصاد مقاومتی، تولیدواشتغال قلمداد میشود.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی