رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 20 June

پیام سازمان سینمایی به جشنواره فیلم صنعتی

رییس سازمان سینمایی در پیامی که برای جشنواره فیلم صنعتی منتشر کرد بیان کرد که جشنواره فیلم صنعتی حرکتی پرخیر و برکت است.

رییس سازمان سینمایی در پیامی که برای جشنواره فیلم صنعتی منتشر کرد بیان کرد که جشنواره فیلم صنعتی حرکتی پرخیر و برکت است.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از پارس نیوز،  محمدمهدی حیدریان رییس سازمان سینمایی به چهارمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی پیام داد.

در پیام محمدمهدی حیدریان به این رویداد که ۹ و ۱۰ اردیبهشت‌ماه در عسلویه برگزار می‌شود، آمده است:

«کشور ایران به عنوان یکی از ظرفیت‌های تولید علم و فناوری در جهان، نیازمند روایتی صنعتی و فناورانه است و برای این روایت ابزارهای مختلفی نیاز است. تولید فیلم به ویژه فیلم‌های مستند، با محوریت صنعت و فناوری کمک زیادی می‌کند تا این روایت قوی‌تر انجام شود.

جشنواره‌ها محلی برای گفت‌وگوی متولیان و مخاطبان و همچنین عرضه و دیدن شدن آثار هنری هستند. جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی به این خاطر که توانسته فضای گفت‌وگو و تعامل را بین صنعت و سینما فراهم نماید و باعث ارزیابی و نمایش فیلم‌های صنعتی شده، جشنواره‌ای با ارزش محسوب می‌شود. این جشنواره می‌تواند پیام صنعت را با زبان گویای تصویر و صدا به لایه‌های مختلف جامعه تسری داده و از این رهگذر، دانش صنعتی عموم مردم را ارتقا دهد.

برگزاری چنین جشنواره‌ای توسط نهادی فرهنگی و انقلابی چون جهاد دانشگاهی که موفق شده چهار دوره از جشنواره را با مشارکت برخی از صنایع و متولیان فناوری برگزار نماید، برای سازمان سینمایی کشور مایه خرسندی و مباهات است و می‌تواند ظرفیت‌های بالای سینمای فرهیخته و متعالی ایران را برای مراکز فناوری و صنعتی کشور بازنمایی کرده و موجب رشد و اعتلای فرهنگ و هنر از یک سو و پویایی صنایع از سوی دیگر شود.

این جشنواره با هدف گفت‌وگو و همدلی سینماگران با مدیران و کارگزاران صنعتی و آشناسازی مردم با مسائل صنعتی کشور، حرکتی پرخیر و برکت است و قطعا آثار و نتایج آن در طول زمان نصیب ملت شریف ایران خواهد شد. اینجانب به نوبه خود و به نمایندگی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از برگزارکنندگان آن قدردانی می‌نمایم و برای هنرمندان و سینماگران شرکت‌کننده در بخش‌های مختلف جشنواره، آرزوی عزتمندی و سلامتی دارم.»

چهارمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی (فردا) ۹ و ۱۰ اردیبهشت ماه به دبیری مسعود نجفی در عسلویه برگزار می‌شود.

این جشنواره توسط جهاد دانشگاهی واحد هنر و با حمایت شرکت ملی پتروشیمی ایران با همکاری شرکت‌های پتروشیمی فعال در عسلویه، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان سینمایی برگزار می‌شود.

جشنواره فیلم صنعتی (فردا) با هدف معرفی فعالیت‌ها، توانمندی‌ها و دستاوردهای کشور در بخش‌های مختلف علمی، فناوری، نوآوری و صنعتی و با شعار «روایتی از فناوری و کسب و کار ایرانی» برگزار خواهد شد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی