رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

علی یزدانی معاون وزیر صنعت
معاون وزیر صنعت اعلام کرد؛

طرح رونق اقتصادی در سال جاری به کجا می‌رسد؟

معاون وزیر صنعت با اشاره به تلاش برای تداوم طرح رونق اقتصادی گفت: در صورت دستیابی به تفاهم با بانک مرکزی، سعی بر تداوم طرح رونق در سال جاری داریم.

معاون وزیر صنعت با اشاره به تلاش دولت برای تداوم طرح رونق اقتصادی گفت: در صورت دستیابی به تفاهم با بانک مرکزی، سعی بر تداوم طرح رونق در سال جاری داریم.

به گزارش گروه اقتصاد ویکی پی جی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی یزدانی معاون وزیر صنعت در پاسخ به این سوال آیا این مسئله مبنی بر بازگشت بخش اعظمی از وام‌های اعطایی به بنگاه‌های کوچک و متوسط تحت عنوان معوقات بانکی به بستر بانک‌ها و رونق بسیار اندک این واحدهای تولیدی صحت دارد، گفت: از آنجایی که وصول مطالبات معوق یکی از محورهای افزایش درجه بانک‌ها است به همین منظور بانک‌ها تمام تلاش خود را در جهت تحقق این مهم به کار بسته اند.

وی در ادامه با رد این موضوع مبنی بر افزایش درآمد بانک‌ها به دنبال اعطای وام تسهیلات، عنوان کرد: این نظریه غلط است چرا که در این میان قریب به اتفاق و اکثریت منابع مالی به سمت راه اندازی واحد، افزایش تولید و تثبیت وضع موجود با رضایت بنگاه دار سوق داده شده و مابقی آن تحت عنوان مطالبات معوق به بستر بانک‌ها بازگردانده شده است.

یزدانی در پایان در پاسخ به سوال دیگری که آیا برنامه هایی برای تداوم این طرح‌ها در نظر گرفته شده است، افزود: احتمال افزایش میزان وام و تعداد واحدهای صنعتی در سال جاری بسیار بالا است، اما تحقق این امر منوط به رسیدن به یک تفاهم نامه میان ما و بانک مرکزی است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی