رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

سرمایه گذاری مستقیم لینده آلمان در پتروشیمی ایران

لینده شرکت بین‌المللی تولیدکننده گازهای صنعتی و ارائه‌دهنده خدمات لجستیکی و مهندسی است که همکاری هایی باکشورمان داشته و درادامه همکاری های این شرکت آلمانی با کشورمان؛ لینده آلمان آماده سرمایه گذاری مستقیم در پتروشیمی ایران شده است.

لینده شرکت بین‌المللی تولیدکننده گازهای صنعتی و ارائه‌دهنده خدمات لجستیکی و مهندسی است که همکاری هایی باکشورمان داشته و درادامه همکاری های این شرکت آلمانی با کشورمان؛ لینده آلمان آماده سرمایه گذاری مستقیم در پتروشیمی ایران شده است.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از  خبرگزاری شبستان، لینده، شرکت بین‌المللی تولیدکننده گازهای صنعتی و ارائه‌دهنده خدمات لجستیکی و مهندسی است که در سال ۱۸۷۹ توسط کارل فون لینده در کشور آلمان تاسیس شد. این شرکت، بزرگترین تولیدکننده گازهای صنعتی در جهان است. سهام گروه لینده، در تمامی بازارهای بورس اوراق بهادار موجود در آلمان، از جمله بورس فرانکفورت، معامله می‌شود. این شرکت همچنین در فهرست بازار بورس زوریخ ذکر شده است. شرکت لینده، با توجه به میزان قیمت سهام، در فهرست ۳۰ شرکت اول شاخص دکس، قرار گرفته است. دفتر مرکزی گروه لینده، در شهر مونیخ، آلمان قرار دارد و دفتر بین‌المللی آن نیز در شهر ساری، انگلستان مستقر است.

بنابراین گزارش، لینده همکاری های با کشورمان داشته است و سال گذشته این شرکت آلمانی خواهان سرمایه گذاری در پتروشیمی بندرامام شده بود و در همان تاریخ وزارت نفت به نقل از رضا امیری، مدیرعامل شرکت پتروشیمی بندر امام خمینی (ره) نوشته بود: “دفتر شرکت آلمانی لینده در ایران بازگشایی شده و این شرکت آمادگی خود را برای سرمایه گذاری، انتقال فناوری و حضور در طرح‌های مجتمع پتروشیمی بندر امام اعلام کرده است. هم اکنون فرصت های سرمایه گذاری در مجتمع پتروشیمی بندر امام با حضور کارشناسان این شرکت به بحث و بررسی گذاشته شده است. کارشناسان لینده در بازدید از مجتمع پتروشیمی بندرامام آمادگی خود را برای حضور دوباره در این مجتمع و مشارکت در اجرای پروژه‌های آن اعلام و مدل‌های پیشنهادی خود را ارایه کرده است.”

این گزارش می افزاید: در ادامه همکاری های این شرکت آلمانی با کشورمان؛ لینده آلمان آماده سرمایه گذاری مستقیم در پتروشیمی ایران شده است. وزارت نفت در این زمینه به نقل از امیرحسین زمانی نیا، معاون امور بین الملل و بازرگانی وزارت نفت نوشته است: “این شرکت آلمانی آماده همکاری با ایران در چند طرح پتروشیمی است که در این زمینه مذاکره خوبی انجام شد و نتیجه آن نیز خوب بود. راه‌های تامین مالی طرح های صنعت پتروشیمی ایران با لینده در حال بررسی است. آنان معتقد بودند با وجود آنکه بانک‌های اروپایی برای حضور در ایران احتیاط می کنند اما راههای مختلفی برای تامین مالی وجود دارد.

این شرکت همچنین برای حضور در پروژه ایران ال.ان.جی (مایع سازی گاز طبیعی) ابراز تمایل کرده است. خوشبختانه مذاکرات بسیار خوب و جامعی با این شرکت آلمانی انجام شد و در صورت فراهم شدن شرایط، این شرکت آماده است از منابع داخلی خود در ایران سرمایه گذاری کند.

یادآور می شود: شرکت لینده پس از اجرای توافق هسته ای برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) پیشنهادهای مختلفی برای سرمایه گذاری ارایه کرده است. دفتر نمایندگی این شرکت آلمانی در تهران دوازدهم مهرماه ١٣٩٥ با حضور معاون صدراعظم و وزیر امور خارجه آلمان فعالیت خود را از سر گرفت. همچنین مردادماه پارسال (١٣٩٥) و در دوره پسابرجام، قرارداد اعطای دانش فنی و مهندسی شرکت پتروشیمی کیان با شرکت آلمانی لینده با اعتبار ٣٤ میلیون و ٩٦٠ هزار یورو امضا شد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی