رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

مانع هیچ سرمایه‌گذاری نمی‌شویم
مدیر عامل سازمان صنایع کوچک:

مانع هیچ سرمایه‌گذاری نمی‌شویم

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تاکید کرد: در چهارچوب قانون بهبود کسب و کار، اگر سرمایه‌گذاری خواهان سرمایه‌گذاری غیر از اولویت‌های وزارتخانه باشد هیچ گاه مانع سرمایه‌گذاری نمی‌شویم.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تاکید کرد: در چهارچوب قانون بهبود کسب و کار، اگر سرمایه‌گذاری خواهان سرمایه‌گذاری غیر از اولویت‌های وزارتخانه باشد هیچ گاه مانع سرمایه‌گذاری نمی‌شویم.
به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از آنا، علی یزدانی، در پاسخ به خبرنگار آنا در خصوص اولویت‌گذاری تولیدی در شهرک‌های صنعتی مبنی‌بر رعایت تولید با شاخصه صادرات‌گرا بودن، گفت: در چهارچوب قانون بهبود کسب و کار اولویت‌های سرمایه‌گذاری برای وزارت صنعت، معدن و تجارت مشخص شده اما اگر سرمایه‌گذاری خواهان سرمایه‌گذاری در حوزه‌های دیگری باشد که جزء لیست نیست، هیچ گاه مانع سرمایه‌گذاری نخواهیم شد زیرا تمامی سرمایه‌گذاران بر اساس بازار فروش خود اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کنند.

در ادامه غلامرضا سلیمانی معاون سازمان صنایع کوچک با اشاره به اینکه سعی می‌شود در شهرک‌های صنعتی هدف تولید و اشتغال‌زایی در دستور کار قرار بگیرد، اظهار کرد: در راستای جلوگیری از ورود کالای مشابه تولید داخل به کشور امروز بحث قاچاق پوشاک به عنوان یکی از اولویت‌های کشور شناخته می‌شود که در همین راستا در نزدیکی فرودگاه امام خمینی (ره) شهرک پوشاکی به بهره‌برداری می‌رسد که از لحاظ حجم تولید می‌تواند جای خالی تولید پوشاک با کیفیت، مرغوب و ارزان را در کشور پوشش دهد.

وی ادامه داد: زمانی که جنس و کالای مناسبی در سطح بازار تولید شود طبیعتا قاچاق نیز بازار خود را از دست می‌دهد.

وی افزود: از طرف دیگر یک سری محصولات مانند زعفران، پسته، خرما و … در بازار داخلی و خارجی از سطح خرده‌فروشی مناسبی برخوردار نیستند که با تشکیل ۶ کنسرسیوم در نظر داریم تا بازار خرده‌فروشی محصولاتی این چنینی در کشور قدرت گیرد؛ همچنین در صدد هستیم تا در بازارهای چین، روسیه و عراق با برپایی نمایشگاه و مدیریت آن، فروش محصولات تولیدی شهرک‌های صنعتی مدیریت شود.

سلیمانی تصریح کرد: متاسفانه تحقیق در بازار خرده‌فروشی توسط مدیران بنگاه‌های تولیدی در شهرک‌های صنعتی به طرز مطلوبی صورت نمی‌گیرد که سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تولیدات پر محصول را مشخص کرده و با استفاده از متدهای توسعه بازار اقدام به ثبت برند و توزیع این کالاها کرده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی