رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۶ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 18 April

عرضه تجهیزات ساختمانی چینی به نام ایرانی
عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس:

عرضه تجهیزات ساختمانی چینی به نام ایرانی

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از واردات مصالح ساختمانی بی‌کیفیت، گفت: متاسفانه تجهیزات ساختمانی چینی بی‌کیفیت به نام ایرانی عرضه می‌شود تا نام کالای داخلی را تخریب کند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از واردات مصالح ساختمانی بی‌کیفیت، گفت: متاسفانه تجهیزات ساختمانی چینی بی‌کیفیت به نام ایرانی عرضه می‌شود تا نام کالای داخلی را تخریب کند.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از  باشگاه خبرنگاران،‌ هادی بهادری با اشاره به افت کیفیت مصالح ساختمانی، گفت: درحال حاضر واردات مصالح و تجهیزات ساختمانی معضلی است که ساختمان‌سازی و کیفیت آن را تهدید می‌کند.

نماینده مردم ارومیه درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه واردات مصالح ساختمانی و تجهیزات ساختمانی ازکشوری همچون چین که از کیفیت پایینی برخوردار هستند می‌تواند صنعت ساختمان‌سازی را با معضلات عدیده‌ای مواجه کند، افزود: باید رعایت استانداردها در استفاده از مصالح در ساختمان‌سازی مدنظر مسئولان باشد تا از کالای بی‌کیفیت درساخت‌وساز استفاده نشود.

ارایه مجوز به واردات مصالح و تجهیزات ساختمانی و شیرآلات بی‌کیفیت مصداق بی‌توجهی به اقتصاد مقاومتی است. وی با تاکید براینکه ارائه مجوز به واردات مصالح و تجهیزات ساختمانی و شیرآلات بی‌کیفیت مصداق بی‌توجهی به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: عدم نظارت یا ضعف آن در مبادی ورودی به واردات شیرآلات و سایر تجهیزات مورد نیاز ساختمان‌سازی منجر شده که در نتیجه آن بسیاری از تولیدکننده‌های داخلی با رکودی بی‌سابقه مواجه شده‌اند.

بهادری راهکار ممانعت از واردات کالاهای بی‌کیفیت را افزایش حقوق گمرکی خواند و گفت: تعیین تعرفه‌های سنگین می‌تواند صرفه اقتصادی واردات را کاهش داده تا به این ترتیب تولیدملی تقویت شود.

این نماینده مردم درمجلس دهم، با اشاره به معضل دیگری که پیش روی صنعت ساختمان‌سازی قرار دارد، تصریح کرد: واردات کالاهای چینی بی‌کیفیت و عرضه آن با نام تولید ایران از دیگر معضلاتی است که نام کالاهای داخلی را نیز تخریب می‌کند.

بهادری افزود: برخورد جدی با کالاهای وارداتی بی‌کیفیت یکی از راه‌هایی است که می‌تواند اقتصاد ما را تقویت کند.
وی با بیان اینکه مبادی واردات کالاها و گمرکات سهم به‌سزایی در مقابله با واردات کالاهای بی‌کیفیت به کشور دارند، تاکید کرد: تشدید نظارت‌ها در این مبادی علاوه بر ممانعت از ورود کالا می‌تواند تولید داخل را نیز رشد دهد.

عضوهیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کمیسیون عمران مجلس بارها به مسئولان درخصوص رکود حاکم بر صنعت ساختمان‌سازی، استفاده از مصالح بی‌کیفیت در ساخت‌وساز و همچنین واردات آن تذکر داده است؛ اکنون زمان آن رسیده تا گزارشی از عملکرد درخصوص برخورد با معضلات این حوزه به کمیسیون ارائه شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی