رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

صادرات نفت عربستان

صادرات نفت عربستان در ماه فوریه(بهمن-اسفند) سال جاری میلادی با رسیدن به ۶ میلیون و ۹۵۰ هزار بشکه در روز، کمترین میزان در ۲۱ ماه اخیر را تجربه کرد.

صادرات نفت عربستان در ماه فوریه(بهمن-اسفند) سال جاری میلادی با رسیدن به ۶ میلیون و ۹۵۰ هزار بشکه در روز، کمترین میزان در ۲۱ ماه اخیر را تجربه کرد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از خبرنگار مهر به نقل از بلومبرگ انگلیسی، صادارت نفت عربستان سعودی در ماه فوریه سال جاری میلادی(بهمن-اسفند۹۵) به کمترین میزان در ۲۱ ماه اخیر رسید.

صادرات نفت عربستان سعودی در ماه فوریه به ۶ میلیون و ۹۵۰ هزار بشکه در روز رسید که کمترین رقم از ماه می سال ۲۰۱۵ (اردیبهشت-خرداد۹۴)میلادی به بعد محسوب می شود؛ این درحالی است که صادرات نفت این کشور در نخستین ماه سال ۲۰۱۷ میلادی ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز ثبت شده است.

البته تولید نفت عربستان از ۹.۷ میلیون بشکه به ۱۰ میلیون بشکه در روز افزایش یافته است.

عربستان سعودی در راستای پیمان کاهش تولید نفت اوپک، متعهد شده که تولید خود را در شش ماه نخست سال جاری میلادی به بیش از ۱۰.۰۵۸ میلیون بشکه در روز افزایش ندهد.

در همین  ارتباط  وزیر انرژی عربستان گفت: برنامه افزایش ظرفیت دو برابری پالایشگاه های خود به میزان تولید روزانه ۱۰ میلیون بشکه را ظرف مدت ۱۰ سال آینده در دستور کار داریم.

 قرار است که در روز بیست و پنچم ماه می سال جاری میلادی (چهارم خرداد ماه) نشست اوپک برای بررسی تمدید توافق کاهش در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ میلادی برگزار شود و خبرها حاکی از اشتیاق عربستان سعودی، کویت و بیشتر اعضای این سازمان برای تمدید توافق کاهش تولید در صورت موافقت سایر کشورهای تولید کننده است.

 

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی