رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
  • الخميس ۳ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 15 April

اشتغال
همسو با سیاست های اقتصاد مقاومتی

برنامه اشتغال ۸هزار نفر در ۳۷ طرح امسال ایدرو تعریف شد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برنامه اشتغال ایدرو گفت: مجموعه برنامه های امسال سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در قالب ۳۷ طرح با ۲۰ هزار میلیارد ریال سرمایه تعریف شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برنامه اشتغال ایدرو گفت: مجموعه برنامه های امسال سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در قالب ۳۷ طرح با ۲۰ هزار میلیارد ریال سرمایه تعریف شده است.

به گزارش گروه اقتصاد ویکی پی جی به نقل از ایرنا، منصور معظمی در گردهمایی مدیران و اعضای هیات مدیره شرکت های زیر پوشش سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران افزود: این میزان سرمایه گذاری اشتغال هشت هزار نفر را به دنبال خواهد داشت که همسو با سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اضافه کرد: این میزان طرح، حجم کار سنگینی را طلب می کند اما ایدرو باید محقق کننده بخشی از فرمایش های رهبر معظم انقلاب (درباره تولید و اشتغالزایی در سال اقتصاد مقاومتی) باشد.
به گفته وی، ایدرو متعهد از حمایت از بخش خصوصی است و مشارکت بیشتر ایدرو در توسعه کشور برای ایجاد تولید و اشتغال جزو وظایف اصلی آن محسوب می شود.
معظمی گفت: سال ۱۳۹۵ با وجود همه ناملایمات و سختی ها سال خوبی بود؛ شاخص های اقتصادی نیز نشان می دهد کشور به سوی ثبات می رود و برگشت به عقل گرایی در کشور رو به گسترش است.
رییس هیات عامل ایدرو اضافه کرد: امروز اشتغالزایی بزرگترین دغدغه است و برای ما استفاده از کالای ساخت داخل بیش از پیش ضرورت دارد.
وی تاکید کرد ایدرو با پشتوانه گذشته خوب می تواند موج آفرین باشد اما مشکل کنونی ما فقدان جسارت در تصمیم گیری است و مدیران باید جسارت و سرعت تصمیم گیری خود را افزایش دهند.
رییس هیات عامل ایدرو ابراز امیدواری کرد دوباره زمانی برسد که حجم طرح های این سازمان ۱۰ میلیارد دلار باشد.

به گزارش ایرنا، معظمی هجدهم اسفندماه گذشته تاکید کرد ایدرو قرار نیست بنگاهداری کند و گفت: این سازمان به عنوان دروازه ورود شرکت های خارجی به ایران عمل می کند.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی