رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۱۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 23 April

آمادگی ایران برای همکاری در تمام زمینه های علمی با ایتالیا

وزیر علوم از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری در تمام زمینه های علمی با کشور ایتالیا اعلام کرد.

وزیر علوم از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری در تمام زمینه های علمی با کشور ایتالیا اعلام کرد.

به گزارش گروه تولید و تجارت ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در اولین نشست مشترک علم، فناوری و نوآوری ایران – ایتالیا که صبح امروز در دانشگاه شهید بهشتی در حال برگزاری است گفت: یادداشت همکاری های علمی ایران و ایتالیا از شهریور ماه سال ۹۴ امضاء شد، کمیته های علمی مشترک دو کشور تشکیل شد و ارتباطات دانشگاهی ایران و ایتالیا برای توسعه همکاری های علمی و فناوری پشتوانه این نشست است.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی آمادگی دارد که در تمامی زمینه ها با کشور ایتالیا همکاری کند.

فرهادی با اینکه ما در منطقه مستحکم ترین نظام آموزش عالی را پایه ریزی کردیم، در چند محور نیازمند کسب تجربه از دیگر کشورها هستیم که می توان به ارتباط صنعت و دانشگاه، تجاری سازی تحقیقات دانشگاهی، ایجاد اشتغال بر مبنای دانش اشاره کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: نباید مانعی بین دانشمندان و فن آوران کشورها وجود داشته باشد و ما امیدواریم همکاری های ما با کشور ایتالیا به همکاری های پارک های علم و فناوری، صندوق های حمایتی و همکاریهای بنگاه با بنگاه دو کشور توسعه یابد.

وزیر علوم در پایان خاطر نشان کرد: نشست بعدی در کشور ایتالیا خواهد بود.

در ادامه «والریا فدیلی» وزیر آموزش دانشگاهی و پژوهشی ایتالیا گفت: در حال حاضر ۱۱۲ قرارداد همکاری بین دانشگاه های ایرانی و ایتالیایی فعال است و ما امیدواریم که این فعالیت ها افزایش یابد.

وی به ارتباط دانشگاهی ایتالیا با برخی از دانشگاه های ایران اشاره کرد و اظهار داشت: در سال ۲۰۱۴، تفاهم نامه ای بین رئیس دانشگاه تهران و یکی از دانشگاه های ایتالیا در زمینه دکترای زبان های قدیم امضاء شد.

وزیر آموزش دانشگاهی و پژوهشی ایتالیا در ادامه از آمادگی کشور ایتالیا برای ارائه بورس به دانشجویان ایرانی خبر داد و ادامه داد: من از دکتر فرهادی وزیر علوم ایران شنیدم که ۲۰۳۵ پروژه بین ایران و نهادهای علمی سایر کشورها وجود دارد که ما امیدواریم همکاری های خود را با ایران افزایش دهیم.

در پایان نیز یک بیانیه مشترک برای تأکید بر فعالیت های علمی ایران و ایتالیا بین وزیر علوم ایران و وزیر آموزش ایتالیا به امضاء رسید.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی