رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

پرداخت ۱۰میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه‌های تولیدی تا ۲ ماه آینده

رئیس اتاق اصناف ایران پرداخت ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه های تولیدی صنفی را از برنامه‌های اصناف در ۲ ماه آینده اعلام کرد و گفت: وجود ۲ هزار دستورالعمل برای ایجاد شغل مانع توسعه است.

رئیس اتاق اصناف ایران پرداخت ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه های تولیدی صنفی را از برنامه‌های اصناف در ۲ ماه آینده اعلام کرد و گفت: وجود ۲ هزار دستورالعمل برای ایجاد شغل مانع توسعه است.

به گزارش گروه بانک و بیمه و بورس ویکی پی جی به نقل از  به نقل از  خبرگزاری مهر ، علی فاضلی با انتقاد از تدوین ۲ هزار دستورالعمل برای اشتغالزایی گفت: چنین رویه‌ای در دنیا وجود ندارد چراکه این قوانین سبب ایجاد اختلال درفضای کسب و کار می شود.

وی با اشاره به ضرورت اصلاح قوانین ایجاد شغل ادامه دا: باید مجلس شورای اسلامی برای تصحیح قانون نظام صنفی توجه بیشتری داشته باشد.

رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به رشد چشمگیر تکنولوژی در فضای کسب و کار گفت: در پنج سال آینده استارتاپ‌ها، تهدیدی برای بنگاه‌های کوچک هستند که باید با آگاهی رسانی و آموزش به صاحبان این بنگاه‌ها و تصویب قوانین تقویت کننده بنگاهها، مانع از ایجاد اختلاف در فعالیت این مراکز شویم.

فاضلی با اشاره به شکل گیری کارگروه‌های خاص بین اصناف و مجلس شورای اسلامی افزود: در ۶ ماه نخست امسال اصلاح قوانین در جهت تقویت تولید ملی و ایجاد اشتغال پایدار از اولویت‌های اتاق اصناف با شکل گیری کارگروه های ویژه اصناف و مجلس بوده است.

وی پرداخت ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه های تولید صنفی را از برنامه های اصناف در ۲ ماه آینده اعلام کرد و ادامه داد: پس از نشست مشترک بین وزارت صنعت ، معدن و تجارت و بانک مرکزی ، پرداخت این تسهیلات اجرایی خواهد شد.

رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به ایجاد ۵۷ هزار شغل در سال گذشته در اصناف گفت: ۸۰ درصد این مشاغل در بخش‌های غیر مولد ایجاد شده است که این رویه باید اصلاح شود.

فاضلی صنعت گردشگری را بسیار پر ظرفیت برای ایجاد اشتغال دانست و ادامه داد: در این صنعت ۹ اتحادیه مشغول فعالیت است که توجه به ظرفیت این بخش در اولویت فعالیت های امسال قرار خواهد داشت.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی