رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۵ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 15 June

مشارکت کمپانی های اسپانیایی برای تبدیل فاضلاب به سوخت زیستی پایدار

مارتورل, اسپانیا, ۱۱ آپریل ۲۰۱۷ – کمپانی خودرو سازی SEAT و کمپانی Aqualia که در حوزه خدمات آبی فعالیت دارد طی مشارکتی موفق به بکار گیری روشی منحصر به فرد در تولید و استفاده از سوخت های زیستی شدند

مارتورل, اسپانیا, ۱۱ آپریل ۲۰۱۷ – کمپانی خودرو سازی SEAT و کمپانی Aqualia که در حوزه خدمات آبی فعالیت دارد طی مشارکتی موفق به بکار گیری روشی منحصر به فرد در تولید و استفاده از سوخت های زیستی شدند. مزیت افزوده ای در این روش وجود دارد که موجب شده است دو مورد از بزرگترین چالش های زیست محیطی، یعنی فاضلاب و تولید CO2 ، تحت کنترل قرار گیرد.

تبدیل فاضلاب به یک سوخت پایدار باعث کاهش ۸۰% تولید CO2 در مقایسه با سوخت های فسیلی می گردد. این تکنولوژی علاوه بر اینکه سبب افزایش بازگردش و مصرف مجدد از آب به عنوان یک منبع اساسی می شود، همچنین می تواند به عنوان انرژی جایگزین علی الخصوص در شهرهایی پر جمعیت باشد.

تبدیل فاضلاب به بیومتان

در تصفیه خانه های فاضلاب، طی یک پروسه فیزیکی، پساب از لجن جداسازی می گردد. در مرحله بعد، لجن طی یک فرآیند تخمیری یا بیهوازی تصفیه می گردد و گاز تولید شده در این قسمت پس از خالص سازی و غنی سازی، تحت عنوان بیوگاز آماده برای استفاده به عنوان سوخت است.

۱۰۰ بار در سال دور کره زمین بچرخید

یک خودرو می تواند حدود پنج میلیون کیلومتر با سوخت زیستی بدست آمده از فاضلاب ۵۰۰۰۰ نفر که در یک تصفیه خانه متوسط تصفیه شده است، حرکت کند. به عبارت دیگر، با این مقدار سوخت می توان در سال ۱۰۰ بار دور کره زمین چرخید یا ۶ مرتبه به ماه سفر کرد.

بیشتر از یک و نیم میلیون استخر شنای المپیک

هر سال تقریباً ۴۰۰۰ هکتومترمکعب فاضلاب در اسپانیا تصفیه می شود؛ این مقدار بیشتر از یک و نیم میلیون استخر شنای المپیکی است.

۱۵۰ خودرو در روز

یک تصفیه خانه متوسط می تواند روزانه حدود ۱۰۰۰۰ مترمکعب فاضلاب را تصفیه کرده و ۱۰۰۰ مترمکعب بیومتان تولید کند که این مقدار برای راندن ۱۵۰ خودرو به میزان ۱۰۰ کیلومتر در روز کافی است.

خودروهایی با سوخت CNG

مشارکت کمپانی های اسپانیایی برای تبدیل فاضلاب به سوخت زیستی پایدار

از این سوخت تجدید پذیر می توان برای خودروهایی که از گاز طبیعی متراکم یا CNG استفاده می کنند، بهره گرفت که با در نظر گرفتن مراحل تولید و مصرف این سوخت زیستی، کاهش ۸۰% انتشار آلاینده ها را می توان انتظار داشت.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی