رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 22 June

مالیات‌ غیرعادلانه برای فعالان صنف تاسیسات مکانیکی ساختمان
رییس اتحادیه صنف تاسیسات مکانیکی ساختمان مطرح کرد؛

مالیات‌ غیرعادلانه برای فعالان صنف تاسیسات مکانیکی ساختمان

رییس اتحادیه صنف تاسیسات مکانیکی ساختمان گفت: ماموران مالیاتی برای فعالان این صنف مالیات هایی غیرعادلانه وضع می کنند در حالی که رکود صنعت ساختمان باعث شده افزایش درآمدی نداشته باشیم.

رییس اتحادیه صنف تاسیسات مکانیکی ساختمان گفت: ماموران مالیاتی برای فعالان این صنف مالیات هایی غیرعادلانه وضع می کنند در حالی که رکود صنعت ساختمان باعث شده افزایش درآمدی نداشته باشیم.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از  اقتصاد آنلاین ، بیژن عطارد در خصوص وضعیت فعالان این صنف گفت: صنف تاسیسات مکانیکی ساختمان مدتی است که همراه با ساخت و ساز مسکن در رکود به سر می برد و فعالان این صنف شرایط خوبی ندارند.

وی افزود: سازمان امور مالیاتی هم بی تفاوت به رکودی که این صنعت با آن دست به گریبان است، در وضع مالیات رعایت انصاف را نمی کند و این موضوع باعث شده فعالان این صنف در تنگنا قرار بگیرند.

رییس اتحادیه صنف تاسیسات مکانیکی ساختمان با بیان اینکه صندوق مکانیزه فروش برای فعالان صنف تاسیسات مکانیکی کارایی ندارد و جلوی حل مشکلات مالیاتی را نمی گیرد، خاطرنشان کرد: ماهیت شغلی این صنف ثابت نیست و افراد نمی توانند این صندوق را با خود حمل کنند. به همین خاطر ثبت درآمدها و محاسبه مالیاتی هم با مشکل مواجه شده است.

عطارد با بیان اینکه برای محاسبه مالیاتی می توان از دفاتر درآمد و هزینه استفاده کرد، ادامه داد: فعالان این صنف با استفاده از دفاتر درآمدی راحت تر می توانند نسبت به اظهارنامه خود عمل کنند و در صورت بروز مشکل هم اتحادیه به عنوان یک نهاد واسطه می تواند به حل مشکل سازمان امور مالیاتی و فعالان این صنف رسیدگی کند.

رییس اتحادیه صنف تاسیسات مکانیکی ساختمان در بخش دیگری از صحبت خود با اشاره به اینکه تداخل صنفی باعث ایجاد نابسامانی در صنف شده و به تبع آن درآمد اعضای اتحادیه را کاهش داده است، گفت: برخی از صنف ها بدون اینکه ماهیت شغلی شان به تاسیسات ساختمان مربوط باشد اقدام به معرفی تکنسین های تاسیساتی ساختمان می کنند. از طرفی برخی از سازمان های بزرگ هم هستند که از این تکنسین های غیرمجاز استفاده می کنند و مجموع این عوامل فعالیت در صنف تاسیسات مکانیکی ساختمان را سخت کرده است.

وی ادامه داد: اعضای اتحادیه در تهران ۱۲۰۰ نفر هستند و حدود ۷۰۰ تکنسین غیرمجاز هم مشغول به فعالیت هستند که در حال شناسایی این افراد هستیم. اما سازمان نظام مهندسی و وزارت خانه راه و شهرسازی می توانند در شناسایی این افراد و به کار نگرفتن آنها کمک کنند، که تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی