رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۶ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 16 June

افزایش 10 درصدی تولید کنسانتره مس

تولید کنسانتره مس کشور سال گذشته رشد ۱۰ درصدی را تجربه کرد.

تولید کنسانتره مس کشور سال گذشته رشد ۱۰ درصدی را تجربه کرد.
به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری صداوسیما، شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران شامل «مس سرچشمه»، «مس سونگون» و «مس میدوک» از ابتدای فروردین تا پایان اسفندماه سال قبل، یک میلیون و ۷۲ هزار و ۸۶۴ تن کنسانتره مس تولید کردند.
این رقم در مدت مشابه سال ماقبل، ۹۷۹ هزار و ۶۵۰ تن بود.
تولید کنسانتره این شرکت ها در اسفندماه، ۹۰ هزار و ۷۶۹ تن بود که در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته (۸۵ هزار و ۸۱۲ تن)، ۶ درصد رشد نشان می دهد.
سال ۹۵، مجتمع های «مس سرچشمه» و «مس میدوک»، ۲۲۵ هزار و ۷۵ تن «مس آند» و ۱۹۳ هزار و ۲۸ تن «مس کاتد» تولید کردند که نسبت به تولید مدت مشابه سال
قبل از ان به ترتیب ۳ درصد کاهش و یک درصد رشد نشان می دهد.
تولید این محصولات (مس آند و مس کاتد) طی اسفندماه نیز به ترتیب ۱۷ هزار و ۳۲۵ تن و ۲۰ هزار و ۲۴ تن بود.
همچنین پارسال ، مجتمع مس سرچشمه ۵۹۲۱ تن «کنسانتره مولیبدن» و مس سونگون ۱۱۵۱ تن مولیبدن تولید کرد که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (۶۰۰۸ تن کنسانتره مولیبدن و ۶۹۲ تن مولیبدن)، به ترتیب یک درصد کاهش و ۶۶ رشد نشان می دهد.

۳ مجتمع مس سرچشمه، مس سونگون و مس میدوک طی ۱۲ ماهه گذشته، ۴۸ میلیون و ۴۹۱ هزار و ۵۸۳ تن سنگ سولفیدی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۴۴ میلیون و ۵۵۵ هزار و ۷۰۷ تن بود که نشان دهنده افزایش ۹ درصدی تولید این محصول است.

میزان تولید سنگ سولفیدی در اسفند ماه نیز ۳ میلیون و ۸۸۲ هزار و ۵۳۶ تن اعلام شد که حاکی از رشد ۲ درصدی این محصول در ماه یاد شده است.
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی