رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

کمبود منابع آب
مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران:

اجرای سد بختیاری و کارون ۲ به صورت BOT در سال جدید

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران از اجرای طرح سد و نیروگاه بختیاری و اجرای پروژه کارون ۲ به صورت BOT در سال جدید خبر داد.

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران از اجرای طرح سد و نیروگاه بختیاری و اجرای پروژه کارون ۲ به صورت BOT در سال جدید خبر داد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس “سیدمحمدرضا رضا زاده” مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران با اشاره به برنامه‌های این شرکت در سال ۹۶ اظهار داشت: در سال ۹۶ امیدواریم بتوانیم با پشتکار همکاران واحدهای دوم نیروگاه روددبار لرستان و ۲ دواحد از نیروگاه داریان را به نتیجه برسانیم و شاهد وارد مدار شدن آن‌ها قبل فرا رسیدن پیک تابستان جاری باشیم.

وی همچنین در مورد طرح‌های غرب کشور، افزود: خوشبختانه در سال ۹۵ با تخصیص ردیف بودجه ویژه برای طرح‌های غرب کشور و مهار آب‌های مرزی، بخش قابل توجهی از طرح‌های این منطقه به سامان رسید و امیدواریم سایر بخش‌ها دیگر را نیز در سال جاری بتوانیم با موفقیت به سرانجام برسانیم.

رضازاده ابراز امیدواری کرد: امیدواریم در سال جدید دو طرح از طرح‌هایی که قبلاً تغییراتی در مشخصات آن‌ها داده شده بود، اجرایی کنیم که از جمله آن‌ها می‌توان به اجرای طرح سد و نیروگاه بختیاری و اجرای پروژه کارون ۲ به صورت BOT اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت آب و نیروی ایران گفت: همچنین برنامه این است که سد و نیروگاه چمشیر در سال ۹۶ آبگیری شود.

وی با اشاره به تلاش‌های این شرکت در سال گذشته برای بومی سازی تجهیزات نیروگاهی اظهار داشت: در بخش‌های مختلف تلاش بر بومی‌سازی داشتیم که یکی از مهم‌ترین آن‌ها ساخت و طراحی اولین گاورنِر نیروگاهی است که در حال حاضر در سد آزاد کردستان نصب شده است و امیدواریم در دو سد داریان و سردشت نیز از این گاورنر ساخت داخل استفاده شود.

رضا زاده با بیان اینکه در حوزه شورورزی آب دریا و استفاده از آن نیز پیشرفت‌های خوبی داشتیم، گفت: در ارتباط با بحث شورورزی یا کشاورزی پایدار در محیط های شور که می‌تواند عامل استفاده از آب شور دریا برای توسعه منطقه باشد، پیشرفت خوبی داشتیم و حدود ۱۳ مزرعه آزمایشی و نقاط پشتیبانی ایجاد شد که امیدواریم با توسعه بسته‌های سرمایه گذاری برای فعالیت بخش خصوصی در این زمینه بتوانیم هر چه زودتر شاهد تحرک توسعه در نوار جنوبی و سرانه آب شرب در کشور باشیم.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین مشکل ما در اقتصادی نبودن قیمت محصول است که این امر باعث کاهش ورود بخش خصوصی به سرمایه گذاری در این بخش می‌شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی