رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۱۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 23 April

چگونگی تحقق شعار تولید و اشتغال
در هجدهمین نشست شورای مشورتی صنایع مطرح شد؛

چگونگی تحقق شعار تولید و اشتغال

هجدهمین نشست شورای مشورتی امور صنایع با موضوع چگونگی تحقق شعار تولید و اشتغال و با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در این وزارتخانه برگزار شد و فعالان این حوزه پیشنهادات خود را جهت تقویت تولید و اشتغال ارایه دادند.

هجدهمین نشست شورای مشورتی امور صنایع با موضوع چگونگی تحقق شعار تولید و اشتغال و با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در این وزارتخانه برگزار شد و فعالان این حوزه پیشنهادات خود را جهت تقویت تولید و اشتغال ارایه دادند.

به گزارش گروه تولید و تجارت ویکی پی جی به نقل از شاتا، تکمیل ظرفیت خالی صنایع، توجه ویژه به مشاغل خانگی، جمع آوری ایده کارآفرینان و عملیاتی کردن آن ها، توجه به شرکت های دانش بنیان و حمایت از پارک های علم و فناوری، ایجاد بانک صنایع و توسعه و تقویت طرح کارت های اعتباری خرید لوازم خانگی از جمله پیشنهادات ارایه شده در این نشست بود.

همچنین جهت تامین بازار واحدهای تولیدی به عنوان مهمترین موضوعی که به تولید و اشتغال کمک می کند راه حل هایی از جمله اجرای مطلوب و کامل قانون حداکثر استفاده از توان تولید، اصلاح قوانین و آیین نامه های اجرایی، حل مشکل گشایش اعتبارات ارزی به نفع سازندگان داخلی، نظارت دستگاه ها بر پیمانکاران، حداکثر استفاده از فاینانس خارجی و تعیین تکلیف ثبت سفارش کالاهایی که قانون درباره آن ها رعایت نمی شود، مورد بحث و بررسی حاضران قرار گرفت.

در این نشست تخصصی، صادرات خدمات فنی و مهندسی، پرداختن به حوزه گردشگری و جذب توریسم و بازارسازی در کشورهای همسایه به عنوان پیشنهاداتی جهت تقویت حوزه تولید و اشتغال مطرح و بر لزوم ایجاد احساس امنیت برای سرمایه گذاران و کارآفرینان و همچنین تضمین کیفیت کالاها توسط تولیدکننده ها جهت ایجاد انگیزه برای مصرف بیشتر تاکید شد.

در ادامه این نشست، وزیر صنعت، معدن و تجارت روان سازی کلیه امور اداری از قبیل بیمه و مالیات و همچنین امنیت سرمایه گذاری را به عنوان راهکارهایی برای رفع موانع تولید و اشتغال عنوان کرد و

وی افزود: در برنامه ششم توسعه بر رشد اقتصادی ۸ درصدی تاکید شده است که باید ۳ درصد از این رشد از محل بهره وری و ۵ درصد از محل سرمایه گذاری جدید ایجاد شود و حوزه صنعت، معدن و تجارت به عنوان موتور محرکه اقتصاد کشور باید در زمینه افزایش بهره وری برای رسیدن به این رشد گام بردارد.

مهندس نعمت زاده همچنین با اشاره به روابط بسیار خوب مجموعه وزارتخانه با دیگر دستگاه ها گفت: باید از این فرصت برای حل و فصل مسایل دراز مدت فراروی مجموعه صنعت، معدن و تجارت استفاده کرد.

وی در پایان از شورای مشورتی صنایع خواست در نشست آینده، برای چگونگی افزایش بهره وری و همچنین در زمینه ابلاغیه رییس جمهور روحانی به این وزارتخانه، مبنی بر اتصال حوزه صنعت، معدن و تجارت به بازارهای بین المللی و استفاده از فناوری اطلاعات برای رونق تولید و اشتغال پیشنهادات خود را ارایه دهند‌.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی