رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 20 June

صادرات نفت

واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه مارس به رقمی بی سابقه رسیده و میزان واردات این کشور از ایران در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته تقریبا دو برابر شده است.

واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه مارس به رقمی بی سابقه رسیده و میزان واردات این کشور از ایران در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته تقریبا دو برابر شده است و ایران دومین صادرکننده بزرگ نفت به کره جنوبی شده است.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه مارس به رقمی بی سابقه رسیده و میزان واردات این کشور از ایران در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته تقریبا دو برابر شده است.

این افزایش نشان دهنده تلاش های تهران برای افزایش صادرات خود پس از لغو تحریم ها در اوایل سال گذشته است.

بر اساس آمارهای اولیه گمرکی، ایران توانسته با افزایش صادرات خود، به دومین تامین کننده نفت کره پس ازعربستان در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷ تبدیل شود. آمارهای شرکت ملی نفت کره نشان می دهد که ایران در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۶ بعد از عربستان، عراق، کویت و قطر پنجمین تامین کننده نفت این کشور بود.

آمارهای رسمی شرکت ملی نفت کره ایران را در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷ به عنوان دومین تامین کننده بزرگ نفت سئول معرفی کرده است. آمارهای این شرکت در مورد ماه مارس و کل دوره سه ماهه نخست سال قرار است در طی یک هفته آینده منتشر شود.

آمارهای گمرک کره جنوبی نشان می دهد که این کشور در ماه مارس ۲٫۲۶ میلیون تن، معادل ۵۳۴ هزار و ۳۶۸ بشکه در روز نفت از ایران خریداری کرده که رشدی ۱۱۸٫۸ درصدی را نسبت به ۱٫۰۳ میلیون تن یک سال قبل نشان می دهد و یک رقم بی سابقه محسوب می شود. این رقم ۳۸٫۳ درصد بالاتر از ۱٫۶۳ میلیون تن وارد شده از ایران در ماه فوریه است.

پنجمین وارد کننده بزرگ نفت جهان و یکی از مشتریان عمده نفت تهران در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷، ۵٫۶۸ میلیون تن، معادل ۴۶۳ هزار و ۲۳۴ بشکه در روز از ایران نفت خریده که ۹۲٫۴ درصد بالاتر از ۲٫۹۶ میلیون تن وارد شده در مدت مشابه سال گذشته بوده است.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی