رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
  • السبت ۹ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 19 June

فن‌بازار تخصصی صنعت گاز
اولین فن بازار تخصصی کشور ایجاد خواهد شد؛

افتتاح فن‌بازار تخصصی صنعت گاز

مرکز فن‌بازار ملی ایران با همکاری شرکت ملی گاز ایران اولین فن‌بازار تخصصی کشور را تحت عنوان « فن‌بازار تخصصی صنعت گاز »، افتتاح خواهد کرد.

مرکز فن‌بازار ملی ایران با همکاری شرکت ملی گاز ایران اولین فن‌بازار تخصصی کشور را تحت عنوان « فن‌بازار تخصصی صنعت گاز »، افتتاح خواهد کرد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از پارک فناوری پردیس، مهدی صفاری­ نیا، رئیس پارک فناوری پردیس افزود: در ادامه همکاری­ های پارک فناوری پردیس با شرکت ملی گاز ایران و همزمان با برپایی نشست بهره برداری از توان داخلی در صنعت گاز کشور در مجتمع گاز پارس جنوبی در عسلویه، اولین فن بازار تخصصی کشور ایجاد خواهد شد.

وی افزود: ایجاد فن بازارهای تخصصی از جمله تکالیف ابلاغی شورای عالی انقلاب فرهنگی به مرکز فن بازار ملی ایران بوده است که بر طبق آن این مجموعه می ­بایست در فناوری­ های دارای اولویت الف کشور، فن بازار تخصصی ایجاد کرده و اولین اقدام در این راستا، با همکاری شرکت ملی گاز ایران شکل گرفت و فن بازار تخصصی صنعت گاز در فروردین ماه جاری افتتاح خواهد شد.

صفاری نیا افزود: فن‌بازار تخصصی صنعت گاز کارکردهای زیادی دارد که از جمله آنها، شناسایی و معرفی محصولات دانش بنیان مرتبط به این صنعت، شناسایی نیازها و خلاءهای فناوری در این صنعت و ارائه به جامعه فناوری کشور و تلاش در رفع آنها از طریق توان داخلی، شناسایی و معرفی نوآوری­ها و اختراعات به این صنعت، تسریع روند انتقال فناوری در این صنعت به داخل کشور، هدایت سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در نوآوری­ های این صنعت و همچنین ایجاد یک بانک اطلاعاتی از عرضه و تقاضای فناوری و محصولات فناورانه در صنعت گاز کشور است.

وی اظهار داشت: راه اندازی این دفتر، کمک شایانی به توسعه فناوری در صنعت گاز کشور کرده و مسیر را برای نفوذ هرچه بیشتر نوآوری­ها و فناوری­ های داخلی به این صنعت هموار می کند.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی