رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
  • السبت ۹ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 19 June

  • شنبه 26 فروردین 1396 - 09:39
  • کد خبر : 16546
  • خبر ویژه
  • چاپ خبر : آغاز واپسین روز ثبت‌نام داوطلبان
آغاز واپسین روز ثبت‌نام داوطلبان
لحظه به لحظه همراه با انتخابات 1396:

آغاز واپسین روز ثبت‌نام داوطلبان

پنجمین و واپسین روز ثبت‌نام داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری آغاز شد. به گزارش گروه خبری ویکی پی جی ، ثبت‌نام داوطلبان این انتخابات صرفا در ستاد انتخابات کشور واقع در محل وزارت کشور انجام می‌شود.ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری از  ۲۲ فروردین آغاز شده و تا روز ۲۶ فروردین به مدت ۵ روز ادامه می‌یابد. […]

پنجمین و واپسین روز ثبت‌نام داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری آغاز شد.

به گزارش گروه خبری ویکی پی جی ، ثبت‌نام داوطلبان این انتخابات صرفا در ستاد انتخابات کشور واقع در محل وزارت کشور انجام می‌شود.ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری از  ۲۲ فروردین آغاز شده و تا روز ۲۶ فروردین به مدت ۵ روز ادامه می‌یابد.

بر اساس ماده ۵۵ قانون انتخابات ریاست‌جمهوری «داوطلبان ریاست جمهوری یا نمایندگان تام‌الاختیار آن‌ها که کتباً معرفی شده باشند باید ظرف ۵ روز از تاریخ انتشار دستور شروع انتخابات به وزارت کشور مراجعه نموده و پرسشنامه اعلام داوطلبی را پس از دریافت و تکمیل همراه با چهار برگ تصویر کلیه صفحات شناسنامه و دوازده قطعه عکس ۴×۶ از آخرین عکس خود را که در همان سال گرفته باشند به وزارت کشور تسلیم و رسید دریافت دارند.»

براساس ماده ۳۵ قانون انتخابات ریاست‌جمهوری انتخاب شوندگان باید دارای شرایط زیر باشند:

۱- از رجال مذهبی، سیاسی

۲-ایرانی‌الاصل

۳-تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران

۴-مدیر و مدبر

۵-دارای حسن سابقه و امانت و تقوی

۶- مومن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی کشور

انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی روز ۲۹ اردیبهشت برگزار می‌شود.

ثبت نام وزرای احمدی نژاد

حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی صبح امروز (شنبه ۲۶ فروردین) با حضور در ستاد انتخابات کشور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

حاجی‌بابایی در جمع خبرنگاران، گفت: دو حلقه در کشور داریم, یکی ناکارآمدی و دیگری عدم توجه  به مردم؛ در نتیجه شعارم, “دولت کارآمد و مردمی” است.

صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی دولت دهم برای کاندیداتوری در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

ثبت نام نماینده سابق مجلس

 عوض حیدر پور نماینده سه دوره (هفتم،هشتم و نهم) مجلس شورای اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

ثبت نام  سفیر سابق ایران در سوریه

سیداحمد موسوی سفیر سابق ایران در سوریه و معاون حقوقی و پارلمانی رئیس جمهور در دولت سابق در انتخابات رياست جمهوری ثبت نام كردند.

آقایان خانه دار شوند

یکی دیگر از افرادی که ثبت نام کرد خدیجه فرخ‌لو  ۶۲ ساله بود، او گفت: می‌خواهم قانون اساسی را عوض کنم، آقایان خانه دار شوند و خانم ها مدیریت ها را به دست گیرند. معاون اولم هم شوهرم، ابرمرد تاریخ است. امضای ترامپ را دوست دارم میخواهم آن را تقلید کنم. اگر تأیید صلاحيت شوم زمان عروسی و ماه عسل حرف‎هایم را می زنم.

فرد دیگری به نام حسین کردلو که ۳۲ سال سن داشت؛ عنوان کرد: بیکار هستم و آمده‌ام برای خود پارتی درست کنم تا سرکار بروم. قطعا احمدی نژاد رقیبم نیست.

مژگان زردشتیان یکی دیگر از شهروندان عادی نیز که براي ثبت نام در انتخابات رياست جمهوري آمده بود، گفت: کابینه ام را از اصلح ترین افراد می چینم. برای تمام زنان دنیا پیام دارم. هدفم برقراری صلح، امنیت، عدالت و رفاه در کل دنیا و ایران است. رأیم بستگی به نظر مردم دارد. رقیبم هم آقايان روحانی و احمدی ‌نژاد هستند.

عبدالحسین مقتدایی اعلام کاندیداتوری کرد

استانداری دولت اصلاحات، نمایندگی مردم آبادان در مجلس، عضویت در شورای مرکزی حزب اعتماد ملی از جمله سوابق وی است.

حجت الاسلام سیدعلی گرامیان مشاور فرهنگی وزیر صنعت، صبح  امروز (شنبه ۲۶  فروردین) با حضور در ستاد انتخابات کشور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

برادر آیت الله هاشمی هم ثبت نام کرد

محمد هاشمی‌رفسنجانی،فعال سیاسی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم نام نویسی کرد.

این خبر به روز رسانی می شود…

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی