رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

افزایش 5.2 درصدی تولید معادن مس جهان در سال 2016

میزان تولید معادن مس جهان طی ۱۲ ماهه سال۲۰۱۶ میلادی، ۵٫۲ درصد افزایش یافت.

میزان تولید معادن مس جهان طی ۱۲ ماهه سال۲۰۱۶ میلادی، ۵٫۲ درصد افزایش یافت.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی پی جی به نقل از دنیای معدن، طبق تازه ترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG) حاکیست: میزان تولید معادن مس جهان از ابتدای ژانویه تا پایان دسامبر ۲۰۱۶، به حدود ۲۰ میلیون و ۱۵۷ هزار و ۵۰۰ تن رسید. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۵ میلادی، ۱۹ میلیون و ۱۴۷ هزار و ۴۰۰ تن بود.

از این میزان، ۱۱ میلیون و ۲۳۷ هزار تن مربوط به قاره «آمریکا»، ۴ میلیون و ۳۳۹ هزار و ۷۰۰ تن «آسیا»، یک میلیون و ۸۳۰ هزار و ۷۰۰ تن «آفریقا»، یک میلیون و ۷۳۲ هزار و ۳۰۰ تن «اروپا» و یک میلیون و ۱۷ هزار و ۸۰۰ تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.

در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به ۲۳ میلیون و ۴۲۰ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۲۲ میلیون و ۴۳۱ هزار تن)، حاکی از رشد ۴٫۴ درصدی است.

بنا به این گزارش، تولیدکنندگان جهانی مس طی ۱۲ ماهه سال ۲۰۱۶ میلادی، ۲۳ میلیون و ۴۰۶ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم طی مدت مشابه سال گذشته، ۲۲ میلیون و ۸۷۲ هزار تن بود که نشان دهنده رشد ۲٫۳ درصدی تولید این محصول است.

روند رو به رشد قیمت جهانی مس

در حال حاضر، قیمت مس جهانی به بیش از ۵۸۶۰ دلار در تن رسیده و پیش بینی می شود با توجه به مسائلی همچون، افزایش تقاضای جهانی به ویژه چین، کاهش عیار معادن مس و غیره، این رقم در طول سال ۲۰۱۷ همچنان افزایش یابد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی