رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

مهم ترین مسئله کشور تولید است
یک کارشناس اقتصادی مطرح کرد؛

مهم ترین مسئله کشور تولید است

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه شعار سال در سال های اخیر ارتباط مستقیمی با رونق تولید و فضای کسب و کار داشته است گفت: در همه سالها مهم ترین مسئله ای که کشور داشته است مسئله تولید بوده است.

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه شعار سال در سال های اخیر ارتباط مستقیمی با رونق تولید و فضای کسب و کار داشته است گفت: در همه سالها مهم ترین مسئله ای که کشور داشته است مسئله تولید بوده است.

به گزارش گروه اقتصاد ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری تسنیم  ، محمد رضا اسماعیلی، کارشناس اقتصاد ایران با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در ابتدای سال شعاری را به عنوان راهبرد عملیاتی کشور در آن سال انتخاب می‌کنند گفت: حدود یک دهه است که این عناوین سمت و سویی اقتصادی دارد. در مورد چرایی این مسئله جدای از بحث اینکه مقام معظم رهبری به دغدغه ی  مردم در تعیین برنامه های عملیاتی کشور توجه دارند مسئله دیگری نیز وجود دارد.

وی در توضیح این مطلب گفت: سال ۱۳۸۷ شمسی وارد دهه ی چهارم انقلاب اسلامی شدیم و مقام معظم رهبری این دهه را دهه ی «عدالت و توسعه» نامگذاری کردند و از این سال به بعد بود که شعارهای سال عناوین اقتصادی شد در صورتی که قبل از آن عناوین چنین سمت و سویی نداشت.

اسماعیلی با اشاره به اینکه دو ماه بعد از نامگذاری دهه پیشرفت و عدالت اولین شعار سال با توجه به شروع طرح هدفمندی یارانه ها سال «اصلاح الگوی مصرف» نامگذاری شد گفت:سال بعد با توجه به آسیبهایی که کشور از انتخابات ۸۸ دیده بود و تقریبا کار حدود ۸ ماه متوقف شده بود سال «همت مضاعف و کار مضاعف» نامگذاری شد تا عقب ماندگی های به جا مانده جبران شود.

وی با اشاره به شروع تحریمها در سال بعد که مقام معظم رهبری شعار «جهاد اقتصادی» را انتخاب کردند گفت:  با شدت گرفتن تحریمها یگانه راه نجات کشور را حمایت از تولید ملی و کار و سرمایه ایرانی دانستند و شعار «حمایت از تولید ملی و کار و سرمایه ایرانی» را برگزیدند.

اسماعیلی با اشاره به اینکه در بهمن ماه ۹۲ و همزمان با ابلاغ سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی یک خط موازی و تقویت کننده در کنار سیر شعارهای سال برای پیشرفت و عدالت در دهه پیشرفت و عدالت ایجاد شد گفت: بنابراین شعارها یک سازماندهی نظام مند دارد که تا سال ۱۳۹۷ نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به ابلاغ سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی و این که عنوان اقتصاد مقاومتی نیز در شعار سال نمود داشته است گفت: در همه سالها مهم ترین مسئله ای که کشور داشته است مسئله تولید بوده است و تحقق هر کدام از شعارهای سالهای گذشته ارتباط مستقیمی با رونق تولید و فضای کسب و کار دارد

وی افزود: امسال نیز به عنوان تاکید و به جهت غفلتی که در جهت تحقق آن شده است در شعار سال آورده شده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی