رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April

نوین سازی ماشین آلات صنعتی

رئیس خانه صنعت ، معدن و تجارت ایران گفت : بروزرسانی و نوین سازی ماشین آلات صنعتی امروز ضروری است از اینرو می طلبد مسئولان به این مهم توجهی ویژه داشته باشند.

رئیس خانه صنعت ، معدن و تجارت ایران گفت : بروزرسانی و نوین سازی ماشین آلات صنعتی امروز ضروری است از اینرو می طلبد مسئولان به این مهم توجهی ویژه داشته باشند.

به گزارش گروه تولید و تجارت ویکی پی جی به نقل از  خبرگزاری صدا و سیما ؛ سید عبدالوهاب سهل آبادی در برنامه «روز از نو» رادیو اقتصاد افزود: نوین سازی ماشین آلات صنعتی و تجهیزات و ماشین‌آلات از جمله مهمترین عوامل بهبود بهره‌وری صنعتی است به نحوی که با نوسازی صنایع، بازدهی تولید افزایش قابل توجهی پیدا می‌کند.

وی اظهار داشت : متاسفانه فرسودگی ماشین آلات و تجهیزات در برخی کارخانه ها و عدم تمکن مالی برای بازسازی این صنایع سبب تولید کالاهای بی کیفیت، غیر رقابتی و در نهایت تعطیلی بسیاری از کارخانه های تولیدی کشور شده است.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با تاکید بر اینکه نوین سازی ماشین آلات صنعتی نیازمند اقدامات فوری از سوی دولت است ، گفت : به جهت تحقق پذیری این مهم بانک ها باید به گرمی دست تولیدکنندگان داخلی را بفشارند.

وی افزود : با توجه به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» بخش صنعت و معدن کشور با تلاش مضاعف به سمت جلو در حال حرکت است.

سهل آبادی اضافه کرد : بخش صنعت همانند دیگر بخش های اقتصادی رسالت سنگینی از نظر تولید و اشتغال در جامعه بر عهده دارد از این رو می طلبد مسئولان مربوطه توجهی ویژه به مدیریت بر منابع مالی، منابع انسانی، عارضه یابی واحدهای تولیدی، رفع موانع و مشکلات داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان به مسئله تسریع در برقراری ارتباطات بانکی با دیگر کشور های جهان اشاره کرد و گفت : واردات مواد اولیه و ماشین آلات به کشور هنوز به دلیل فقر ارتباط با بانک های جهانی بصورت بایسته و شایسته صورت نمی گیرد.

رئیس خانه صنعت و معدن ایران بر لزوم ایجاد فرهنگ استفاده از کالاهای تولید داخلی در کشور تاکید کرد و افزود : بدون شک این فرهنگ با عزم و جزم رسانه ها، اتحادیه ها، اصناف و شبکه های توزیع در جامعه نهادینه خواهد شد.

وی اظهار داشت : تولیدکنندگان داخلی با تولید کالاهای با کیفیت و قیمت مناسب در ترویج فرهنگ استفاده از کالاهای ایرانی بسیار نقش آفرین هستند.

سهل آبادی با عنوان اینکه برای پویایی تولید و اشتغال افزایی در جامعه باید با پدیده شوم قاچاق در جامعه بصورت جهادی مبارزه شود، گفت: صدا و سیما در فرهنگ سازی خرید و مصرف بیشتر تولیدات داخلی از سوی مردم تلاش های بی شائبه ای تاکنون انجام داده است و باید این حرکت همچنان بی وقفه به قوت خود ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد : معوقات بانکی واحدهای تولیدی از جمله مشکلات صنعت کشور است و مسئولان برای برون رفت از این مشکلات تلاش های مضاعفی داشته باشند.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی