رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

شرکت ابارا ژاپن

ابارا کورپوریشن ژاپن یکی از بزرگترین شرکت‌های مهندسی و طراحی و تولید انواع پمپ و سیستم‌های پمپاژ است.

  عنوان شرکت: شرکت Ebara ژاپن

  فیلد کاری :  طراحی و تولید انواع پمپ و سیستم‌های پمپاژ

  محصولات : 

پمپ های خانگی و مصارف عمومی

انواع پمپ های چدنی سانتریفیوژ

پمپ های استیل

پمپ های خطی

 شرکت ابارا ژاپن

.

پرتال جامع ویکی پی جی به منظور شناساندن فعالان صنعت تاسیسات به معرفی شرکت های تاسیساتی خارجی تاسیساتی پرداخته است. فهرست شرکت های تاسیساتی خارجی در صفحه لیست شرکت های تاسیساتی خارجی موجود است و با کلیک بر روی اسم هر شرکت تاسیساتی می توان به صفحه معرفی شرکت ها دسترسی پیدا کرد.

این صفحه مربوط به معرفی شرکت ابارا ژاپن است که به منظور شناساندن این شرکت و معرفی آن به فعالان این حوزه در اختیار مهندسان و متخصصان تاسیسات قرار گرفته است.

آشنایی با شرکت ابارا ژاپن


ابارا کورپوریشن ژاپن یکی از بزرگترین شرکت‌های مهندسی و طراحی و تولید انواع پمپ و سیستم‌های پمپاژ است.

تاریخچه و سوابق شرکت ابارا ژاپن


این شرکت با بیش از ۹۰ سال تجربه به عنوان یکی از تولیدکنندگان صاحب نام و معتبر انواع پمپ، در بازارهای جهانی مطرح است.
نیروگاه‌های برق، تاسیسات نفت و گاز، سیستم‌های تهویه تونل، سیستم‌های فاضلاب و سیستم کنترل آلودگی از زمینه های دیگری هستند که فن آوری پیشرفته ابارا در آن‌ها بکار گرفته می‌شود.

شرکت ابارا از همان بدو تاسیس تلاش خود را بر استفاده بهینه از آب، هوا، حفاظت از ذخایر طبیعی و ارتقای رابطه میان انسان و طبیعت متمرکز کرده است. بخش تحقیق و توسعه ابارا نیز در این راستا تلاش مستمر دارد.

شرکت ابارا در سال ۱۹۱۲ توسط دکتر آریا اینو کوچی استاد دانشگاه سلطنتی توکیو و نظریه پرداز پمپ‌های سانتریفوژ و آقای ایسی هاتاکیاما تاسیس گردید.
ابارا فعالیت های برون مرزی خود را در سال ۱۹۵۰ شروع کرد و اکنون در ۱۷ کشور در سراسر دنیا با تنوع تولید ۱۶۰۰۰ نوع پمپ حضور فعال دارد، در سراسر جهان بیش از ۳۰ شرکت را تحت پوشش دارد.

تعداد کارکنان این شرکت در مجموع ۱۵۷۳۴ نفر و در ژاپن به تنهایی ۵۰۰۰ نفر است.

شرکت ابارا ایتالیا یکی دیگر از شرکت‌های زیرمجموعه کمپانی ابارا ژاپن است که صد در صد سهام آن متعلق به کمپانی ابارا ژاپن بوده و در زمینه تولید انواع الکتروپمپ‌های استینلس استیل و چدنی استاندارد ابارا اعم از سانتریفوژ- شناور- کف کش- و… فعالیت می نماید.

کارخانجات ابارا ایتالیا در شهرهای برندولا و کلس (Cles) در شمال ایتالیا قرار دارند.

در کارخانه شهر برندولا ساخت و مونتاژ گروه پمپ‌های چدنی اعم از PRA, CMB, CDA, CD, CDX,2CD, 2CDX, JE, Compact JEX, CMA, AGA, CMC, CMD, CMR و همچنین EVM های کوچک و ساخت بوستر پمپ‌ها از تیپ GP صورت می‌پذیرد.

دیگر کارخانه ابارا در شهر کلس (Cles) که در شمالی‌ترین منطقه ایتالیا، موسوم به منطقه صنعتی کلس است واقع گردیده که اکثر کارخانجات صنعتی در آن قرار دارند.

کارخانه کلس (Cles) با طراحی ژاپنی‌ها ساخته شده است و ماشین آلات پیشرفته و سنگین ژاپنی و اروپایی در آن قرار دارد. در این کارخانه کلیه قطعات استیل به صورت خام مثل ورق یا ترانس استیل و فولاد با پرسهای سنگین ۱۵۰۰ تنی به شکل‌های مختلف تولید می‌گردد.

در این کارخانه، تمام خط تولید ابارا ایتالیا مکانیزه بوده و توسط ربات‌ها انجام می‌گیرد و در قسمت‌های بسیار محدودی از نظارت نیروی انسانی استفاده می‌شود.

در کارخانه کلس (Cles) بدنه پمپ ۳LM با تکنولوژی ژاپن که در نوع خود منحصر به کمپانی ابارا بوده و از نظر مقررات جهانی تا پنج سال دیگر هیچ شرکتی حق کپی و الگوبرداری از آن را ندارد، در این کارخانه تولید می‌شود.

همچنین سایر قطعات پمپ‌های استیل از قبیل CVM, Best, LPS, CD, CDX, 2CD, 2CDX, JE, JEX, DWO, DW, IDROGO, RIGHT, WINNER, EVM, MULTIGO, 3-3L در همین کارخانه تولید و مونتاژ می‌شود.

از دیگر موارد قابل توجه اینکه کلیه محصولات ابارا از نظر هیدرولیکی و الکتریکی قبل و بعد از تولید با استفاده از روشهای پیشرفته و بدون استثناء تست شده و پس از تایید کیفیت به اقصاء نقاط جهان صادر می‌گردد.

ابارا ایران یکی از شرکت‌های زیر مجموعه کمپانی ابارا ژاپن است و با تقسیم سرمایه‌ای به شکل ۴۹ درصد ابارا ژاپن و ۵۱ درصد سهامداران ایرانی، در سال ۱۳۷۳ در ایران تاسیس گردید و فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ به صورت عملی آغاز کرد.

 

 

آشنایی با محصولات شرکت ابارا ژاپن


برخی از محصولات شرکت ابارا ژاپن به شرح زیر ارائه شده اند:

انواع پمپ های خانگی و مصارف عمومی

انواع پمپ های چدنی سانتریفیوژ جهت افزایش فشار، سیستم های گرمایشی، تهویه مطبوع، تامین آب شهری،پمپاژ آب داغ و سرد و آتشنشانی مناسب هستند.

انواع پمپ های استیل  برای مصارف صنایع دارویی، غذایی، پمپاژ آب مخلوط با مواد خورنده، تصفیه آب و سیستم های گرمایشی و سرمایشی کاربرد دارند.

انواع پمپ های استیل که در صنایع دارویی، شیمیایی، تصفیه آب، سیستم های گرمایشی و سرمایشی، آبرسانی، آتشنشانی و تغذیه دیگهای بخار و دستگاه های RO کاربرد دارند.

انواع پمپ های خطی برای سیستمهای تهویه خانگی و صنعتی، سیستم های تهویه مطبوع و پکیج های حرارتی مناسب هستند.

انواع پمپ های مستغرق برای انتقال آب های تمیز از چاه ها و استخر ها و تخلیه پساب های فاضلاب مناسب اند.

انواع مدل های شناور  برای انتقال آب از چاه های عمیق و نیمه عمیق به منظور آب رسانی و تقویت فشار برای کاربردهای زراعی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

 

گالری تصاویر شرکت ابارا ژاپنتازه های تولیدی شرکت ابارا ژاپن

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی