رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۱۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 23 April

طرح های صنعتی

در گزارش عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت، افزایش صدور مجوزهای صنعتی ، صنفی و معدنی و اشتغالزایی در یازده ماهه سال گذشته مورد بررسی قرار گرفت.

در گزارش عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت، افزایش صدور مجوزهای صنعتی ، صنفی و معدنی و اشتغالزایی در یازده ماهه سال گذشته مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، در گزارش ۸۸ صفحه ای که توسط دفتر آمار و فرآوری داده‌های معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گردآوری و تنظیم شده، آمده است: تعداد جواز تاسیس صنعتی صادر شده در یازده ماهه سال ۹۵، نسبت به مدت مشابه در سال پیش از آن، ۴.۴ درصد افزایش یافته است، هم چنین سرمایه جواز تاسیس صنعتی صادر شده در این مدت، نسبت به یازده ماه۹۴، با رشد ۱۳.۶ درصدی همراه بوده است.

بر اساس این گزارش، در دی ماه سال گذشته، یک هزار و ۵۲۶ فقره جواز تاسیس صنعتی و در بهمن ماه، یک هزار و ۵۶۴  فقره جواز تاسیس صنعتی صادر شد که این شاخص، با رشد ۲.۵ درصدی همراه بود و سرمایه مورد استفاده برای مجوزهای تاسیس صنعتی در این مدت، ۶.۲ درصد افزایش یافته است.

همچنین تعداد پروانه بهره برداری صنعتی صادرشده در یازده ماهه سال ۹۵، معادل ۴ هزار و ۹۹۰ پروانه بوده که نسبت به ۴ هزار و ۵۴۶ پروانه صادر شده در یازده ماه سال ۹۴، از رشد ۹.۸ درصدی برخوردار است؛ ضمن اینکه سرمایه مورد استفاده برای این پروانه های صنعتی در این مدت، ۴۹.۱ درصد رشد داشت.

گفتنی است طبق آمار مقدماتی دفتر آمار و فراوری داده های معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، سرمایه مورد استفاده در پروانه های بهره برداری صنعتی در بهمن ماه ۹۵، معادل ۲۳ هزار و ۹۴۸ میلیارد ریال بود که نسبت به ۲۴ هزار و ۹۹۴ میلیارد ریال در دیماه همان سال، ۴.۲ درصد کاهش پیدا کرد.

مجوزهای صنعتی صادرشده در یازده ماه ۹۵، برای  ۳۳۱ هزار و۱۸۳ نفر اشتغالزایی به همراه داشت که نسبت به اشتغال ۳۲۵ هزار و ۴۱۲ نفر در مدت مشابه سال قبل، از رشد ۱.۸ درصدی برخوردار بود.

همچنین پروانه های بهره برداری صنعتی صادرشده در یازده ماه سال گذشته، برای ۷۶ هزار ۲۲۹ نفر ایجاد شغل کرد که به نسبت ۶۶ هزار و ۳۴۴ نفر اشتغالزایی در مدت مشابه سال ۹۴، ۱۴.۹ درصد رشد داشت.

در بخش مجوزهای معدنی، تعداد پروانه های اکتشاف در یازده ماهه سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال ۹۴،   رشدی ۱۳.۳ داشت؛ اما گواهی کشف در این مدت ۱۱.۸ درصد کاهش یافت.

همچنین پروانه بهره برداری از معادن در یازده ماهه سال ۹۵، نسبت به مدت مشابه در سال ۹۴، ۱۰.۷ درصد افزایش پیدا کرد.

گفتنی است در یازده ماهه سال ۹۵، تعداد ۷ هزار و ۷۷ فقره کارت بازرگانی صادر شد که به نسبت ۶ هزار و ۵۴۴ فقره کارت بازرگانی صادرشده در بازده ماهه سال ۹۴، این شاخص ۸.۱ درصد رشد داشت و در این مدت صدور مجوز واحدهای صنفی ۴۱ درصد رشد کرد.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی