رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

صنعت

وزير صنعت، معدن و تجارت با تاکيد بر رونق توليد و اشتغال در کشور گفت: پيش بينی می کنيم امسال روند سرمايه گذاری خارجی در تمام بخش ها به خصوص در بخش صنعت توسعه پيدا کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر رونق تولید و اشتغال در کشور گفت: پیش بینی می کنیم امسال روند سرمایه گذاری خارجی در تمام بخش ها به خصوص در بخش صنعت توسعه پیدا کند.

به گزارش گروه اقتصاد ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری آریا ، محمدرضا نعمت زاده روز سه شنبه درحاشیه جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی درباره برنامه های صنعت و معدن برای رونق تولید و اشتغال با بیان این مطلب افزود: امروز به مدت ۳ ساعت جلسه اقتصاد مقاومتی داشتیم.

وزیرصنعت و معدن با بیان اینکه درجلسه امروز طرحی با عنوان دبیرخانه ستاد از سوی سازمان برنامه و بودجه مطرح شد و دوستان نیز نظرات خود را بیان کردند، گفت: ما هم پیشنهادهایی را هفته گذشته درباره فرمایشات و تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص تولید و اشتغال، به رئیس جمهوری و معاون اول رئیس جمهوری ارائه کردیم.

وی ادامه داد: آنچه که باید مورد توجه قراربگیرد تداوم تصمیمات سال گذشته اقتصاد مقاومتی در رابطه با تولید و اشتغال است که البته امسال قرار است در این زمینه تاکید بیشتری شود.

وزیرصنعت ومعدن درباره اشتغال جوانان فارغ التحصیل درکشورگفت: میزان بیکاری فارغ التحصیلان نسبت به متوسط بیکاری بالا است؛ طرحی را در قابل طرح «فاجد» پیشنهاد دادیم که به دبیرخانه ستاد ارجاع داده شد که در جلسات بعد به تصمیم گیری می رسد.

نعمت زاده بیان کرد: ازظرفیتی که درقانون بودجه امسال درقالب تبصره ۱۴ و ۱۸ پیش بینی شده باید استفاده کنیم بنابراین از این طرح می توان یک رونق اشتغال در بخش فارغ التحصیلان جوان دارای مدرک کارشناسی به بالا ایجاد کند.

وی گفت: در زمینه رفع موانع تولید محدودیت ها و مشکلاتی است که پیشنهاداتی را در جلسه مطرح کردیم و یکسری تسهیلات تشویقی برای افزایش تولید لازم است که آنها هم پیشنهاد شده است.

وزیرصنعت و معدن ابراز امیدواری کرد: بسته حمایت از توسعه و صادرات که درسال گذشته تصویب شد و به خاطر فقدان منابع به اجرا در نیامد امسال به اجرایی شود که قول داده شده است که منابعش از طریق سازمان برنامه و مدیریت تامین شود.

نعمت زاده ادامه داد: نکته دیگربحث توسعه صادرات است که امیدواریم آن حمایت هایی که لازم است و پیش بینی شده صورت بگیرد و باز تاکید شد امسال هم باید افزایش تولید و اشتغال داشته باشیم.

وی گفت: قرار شد که کارگروهی در دبیرخانه با حضور وزارت صنعت، وزارت کار و سایر دستگاه های ذیربط تشکیل شود که برای اشتغال برای سال جدید یک هدف گذاری کمی صورت پذیرد و یک تقسیم کار برای دستگاه های مختلف در بخش صنعت و معدن و یا گردشگری شود که چه مقدار اشتغال می توانیم با تلاش همه جانبه به وجود بیاوریم.

وی تاکید کرد: باید سرمایه گذاری خارجی و منابعی که از بانک های خارجی می توان کسب کرد چه به صورت سرمایه گذاری مستقیم و یا به صورت فایناس بیشتر مورد تاکید قراربگیرد.

نعمت زاده تصریح کرد: همچنین قرارشد که وزارت امور و اقتصاد دارایی هرچه زودتر بسته لازم را در این زمینه ارایه دهد و این را عملیاتی کنیم که البته ما هم به عنوان بخش صنعت پیگیر سرمایه گذاری خارجی هستیم.

نعمت زاده افزود: خوشبختانه درسال گذشته بیش از ۵ و نیم میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی به تثبیت رسیده است که انجام آن به تدریج خواهد بود.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی