رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۵ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 15 June

محصولات معدنی

نمودارهای قیمت نشان می‌دهند که محصولات معدنی مختلف در اکثر روزهای سال جدید مثبت سپری کردند.

نمودارهای قیمت نشان می‌دهند که محصولات معدنی مختلف در اکثر روزهای سال جدید مثبت سپری کردند.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از ایسنا، در حالی که سال قبل قیمت محصولات معدنی اکثرا بین ۱۵ تا ۵۰ درصد رشد را تجربه کرد، قیمت‌های بهاره محصولاتی چون روی، سرب، نیکل نقره و پلاتین تا به اینجای کار هم نشان می دهد که معدن می‌تواند سال نکویی را در پیش داشته باشد، چراکه اکثر شاخص های قیمتی سمت و سوی مثبت دارند.

بر اساس داده‌های موجود در دو هفته گذشته، فلز روی افت و خیز ۵۰ دلاری را سپری کرد و بعد از یک موج کاهش قیمت، با رشد ۷۰ دلاری به قیمت ۲۸۳۲ دلار در هر تن رسید.

همچنین فلز سرب نیز از ابتدای امسال تا امروز ۶۰ دلار افزایش قیمت داشته و از ۲۲۸۰ دلار در هر تن به قیمت ۲۳۴۰ دلار رسیده است.

فلز نیکل نیز در بازار جهانی در هفته اول سال افتی ۰.۷ دلاری داشت اما مجددا روندی صعودی در پیش گرفت و به ۹.۹۴ دلار در هر تن رسید.

در میان فلزهای گران‌بها، نقره نموداری کاملا مثبت داشته و توانسته از روز آغازین سال تا هفته دوم نزدیک به ۰.۷ دلار رشد را تجربه کند و به قیمت ۱۸.۲۵ دلار در هر اونس برسد.

اما پلاتین تنها فلز این لیست بود که مانند نمودار سالانه خود چندان رشدی نداشت و حتی روزهای ابتدایی سال را با افت قیمت سپری کرد و قیمت آن از ۹۶۵ دلار در هر اونس به ۹۵۰ دلار سقوط کرد.

انتهای پیام

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی