رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۱۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 23 April

فناوریهای اشتغال زا
معاون توسعه فناوری خبر داد؛

از فناوریهای اشتغال زا حمایت خواهد شد

معاون توسعه فناوری معاونت علمی؛ علی وطنی، با تاکید به لزوم رسیدن به توسعه پایدار گفت: از هر گونه فناوریهای اشتغال زا و فناوری که آسیب اجتماعی را به حداقل برساند حمایت می کنیم.

معاون توسعه فناوری معاونت علمی؛ علی وطنی، با تاکید به لزوم رسیدن به توسعه پایدار گفت: از هر گونه فناوریهای اشتغال زا  و فناوری که آسیب اجتماعی را به حداقل برساند حمایت می کنیم.

به گزارش گروه تولید و تجارت ویکی پی جی به نقل از خبرنگار مهر، علی وطنی امروز در افتتاحیه دوازدهمین دوره مسابقات روبوکاپ آزاد ایران اظهار داشت: در حال حاضر جهت گیری فناوری، سمت و سویی برای رفع نیاز کشور به خود گرفته است.

وی افزود: اقتصاد یکی از محورهای توسعه پایدار است که می تواند بر پایه دانش به نقطه مطلوب برسد.

وطنی با بیان اینکه در حال حاضر، ۲۹۷۵ شرکت دانش بنیان در کشور داریم اظهار داشت: خوشبختانه از سال ۱۳۸۹ که قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان به تصویب رسید، شرکتها توانستند از این قانون به خوبی بهره مند شوند و فناوریهای اشتغال زا توسعه یابد.

معاون توسعه فناوری تصریح کرد: در سال ۸۹،  فروش شرکتها حتی به هزار میلیارد تومان هم نمی رسید اما اکنون در مرحله ای هستیم که یکی از شرکت های دانش بنیان، فروش هزار و ۸۰۰  میلیارد تومانی دارد.

وی با تأکید بر اینکه فرار مغزها واژه درستی نیست، افزود: استعدادهای کشور به خارج از کشور می روند تا بتوانند آخرین یافته های علمی را به داخل کشور منتقل کنند.

وطنی تصریح کرد: در حال حاضر در یکی از دانشگاه ها، ۱۶ عضو هیئت علمی داریم که از بهترین دانشگاه های دنیا به ایران مهاجرت برعکس داشته اند و اکنون در کشور ما مشغول انتقال یافته های علمی خود هستند؛ همچنین ۳۰۰ استاد از طریق بنیاد ملی نخبگان که در فرصت مطالعاتی به سر می برند با کشور ما همکاری هایی دارند.

معاون توسعه فناوری اطلاعات اظهار داشت: برای تحقق اقتصاد دانش بنیان باید از دانایی به دارایی برسیم و این راهی است که همه کشورها پیموده اند.

وی با اشاره به اینکه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از هر نوع فناوری در راستای رفع نیاز کشور حمایت می کند افزود: از هر گونه فناوری که ایجاد اشتغال کند و آسیب اجتماعی را به حداقل برساند حمایت می کنیم.

وطنی با اشاره به دستاورد مهم دانشگاه آزاد اسلامی گفت: خودروی برقی یکی از این دستاوردهای محققان دانشگاه آزاد است که اکنون شماره گذاری آن حل شده و امیدواریم که روانه خیابانها شود.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی