رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

آخرین وضعیت صدور جوازهای صنعتی

در گزارش عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت، افزایش صدور جوازهای صنعتی ، صنفی و معدنی و اشتغال‌زایی این مجوزها در یازده‌ماه سال گذشته مورد بررسی قرار گرفت.

در گزارش عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت، افزایش صدور جوازهای صنعتی ، صنفی و معدنی و اشتغال‌زایی این مجوزها در یازده‌ماه سال گذشته مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از شاتا، براساس این گزارش تعداد جواز تاسیس صنعتی صادرشده در یازده ماه سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه در سال پیش از آن، ۴/ ۴ درصد افزایش یافته است. همچنین سرمایه پیش‌بینی شده برای جوازهای تاسیس صنعتی نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل، با رشد ۶/ ۱۳ درصدی همراه بوده است.

بر اساس گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت در دی ماه سال گذشته، یک هزار و ۵۲۶ فقره جواز تاسیس صنعتی و در بهمن ماه، یک هزار و ۵۶۴ فقره جواز تاسیس صنعتی صادر شد که این شاخص با رشد ۵/ ۲ درصدی همراه بود و سرمایه پیش‌بینی شده برای جوازهای تاسیس صنعتی در این مدت ۲/ ۶ درصد افزایش یافت. همچنین تعداد پروانه بهره‌برداری صنعتی صادرشده در یازده ماهه سال ۹۵، چهار هزار و ۹۹۰ پروانه بود که نسبت به چهار هزار و ۵۴۶ پروانه صادر شده در یازده ماه سال ۹۴ از رشد ۸/ ۹ درصدی برخوردار بود و سرمایه مورد استفاده برای این پروانه‌های صنعتی، در این مدت ۱/ ۴۹ درصد رشد داشت.

سرمایه مورد استفاده در پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی در بهمن ۹۵، ۲۳ هزار و ۹۴۸ میلیارد ریال بود که نسبت به ۲۴ هزار و ۹۹۴ میلیارد ریال در دی‌ ماه همان سال، ۲/ ۴ درصد کاهش داشته است.

مجوزهای صنعتی صادرشده در یازده ماه ۹۵، برای ۳۳۱ هزار و۱۸۳ نفر اشتغال‌زایی به همراه داشت که نسبت به اشتغال ۳۲۵ هزار و ۴۱۲ نفر در مدت مشابه سال قبل، از رشد ۸/ ۱ درصدی برخوردار بود. همچنین پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی صادرشده در یازده ماه سال گذشته برای ۷۶ هزار و ۲۲۹ نفر ایجاد شغل کرد که به نسبت ۶۶ هزار و ۳۴۴ نفر اشتغال‌زایی در مدت مشابه سال ۹۴، ۹/ ۱۴ درصد رشد داشت.

در بخش مجوزهای معدنی، تعداد پروانه‌های اکتشاف در یازده ماه سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال ۹۴، رشدی ۳/ ۱۳درصدی داشت اما گواهی کشف در این مدت ۸/ ۱۱ درصد کاهش یافت.

همچنین پروانه بهره‌برداری از معادن در یازده ماه سال ۹۵، نسبت به مدت مشابه در سال قبل، ۷/ ۱۰ درصد افزایش پیدا کرد. در یازده ماه سال ۹۵، تعداد ۷ هزار و ۷۷ فقره کارت بازرگانی صادر شد که به نسبت ۶ هزار و ۵۴۴ فقره کارت بازرگانی صادرشده در یازده ماه سال ۹۴، این شاخص ۱/ ۸ درصد رشد داشت و در این مدت صدور مجوز واحدهای صنفی ۴۱ درصد رشد کرد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی