رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
  • السبت ۹ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 19 June

برق مصرفی کشور

بررسی جداول آماری منتشر شده شرکت مدیریت شبکه برق ایران حاکیست، تا پایان دی ماه گذشته بخش خانگی با مصرف ۳۴٫۲ درصد برق کشور، بیشترین سهم مصارف این انرژی و برق مصرفی کشور را به خود اختصاص داد.

بررسی جداول آماری منتشر شده شرکت مدیریت شبکه برق ایران حاکیست، تا پایان دی ماه گذشته بخش خانگی با مصرف ۳۴٫۲ درصد برق کشور، بیشترین سهم مصارف این انرژی و برق مصرفی کشور را به خود اختصاص داد.

 

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از روابط عمومی وزارت نیرو، تا پایان دی ماه سال گذشته، بخش های صنعت با ۳۱٫۳ درصد، کشاورزی ۱۵٫۹ درصد، عمومی ۹٫۵ درصد، تجاری با ۷٫۳ درصد و روشنایی معابر با ۱٫۹۹ درصد، به ترتیب بیشترین برق مصرفی کشور را به خود اختصاص دادند.
مصرف برق بخش خانگی تا پایان دی ماه ۹۵ در مقایسه با سال ۹۴ نزدیک به هفت دهم درصد رشد داشته است.
سهم مصرف برق بخش خانگی در سال ۱۳۹۴، ۳۳٫۵ درصد کل مصارف کشور بود که بر این اساس، مقایسه آمارها حکایت از رشد هفت دهم درصدی مصرف برق خانوارها در دوره یاد شده دارد.
این در حالی است که در سال ۱۳۹۴، بخش های خانگی ۳۳٫۵ درصد، عمومی ۹٫۸ درصد، کشاورزی ۱۵٫۹ درصد، صنعتی ۳۱٫۸ درصد، تجاری ۷٫۳ درصد و روشنایی معابر ۱٫۸ درصد برق کشور را مصرف کرده بودند.
شاخص های صنعت برق در پایان سال ۱۳۹۴ حاکی از قدرت سرانه ۹۳۵ واتی، تولید سرانه ۳۵۴۲ کیلو وات ساعتی و مصرف سرانه ۲۸۶۸ کیلو وات ساعتی بود و متوسط مصرف مشترکان خانگی ۲۸۵۹ کیلو وات ساعت به ثبت رسیده بود.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی