رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
  • الجمعة ۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 16 April

اکتشافات معدنی
مهم ترین اقدام ایمیدرو در سال 96

نهایی کردن برنامه های اکتشافات معدنی جدید

رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در گفت و گو با شبکه اول صدا و سیما اعلام کرد: نخستین و مهم ترین برنامه ایمیدرو در سال ۹۶ نهایی کردن برنامه های اکتشافات است.

رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در گفت و گو با شبکه اول صدا و سیما اعلام کرد: نخستین و مهم ترین برنامه ایمیدرو در سال ۹۶ نهایی کردن برنامه های اکتشافات معدنی است.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از دنیای معدن، مهدی کرباسیان گفت: تا قبل از شروع اکتشافات معدنی جدید ایمیدرو، از یک میلیون و ۶۰۰ هزار کیلومتر مربع مساحت کشود فقط ۱۰۰هزار کیلومترمربع کار اکتشافات معدنی شده بود که ایمیدرو برنامه اکتشافی خود را معادل ۲/۵برابر ۸۰ سال گذشته در سطح ۲۵۰ هزار کیلومترمربع شروع کرده است و همچنان ادامه دارد.

وی تصریح کرد: کار در حوزه معدن و صنایع معدنی زیاد است و باید برای اشتغال بیشتر در این بخش و همچنین توسعه اقتصادی کشور بیشتر تلاش کنیم.
کرباسیان با اشاره به لزوم سرمایه گذاری بیشتر در بخش معدن و صنایع معدنی گفت: برای جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی به ویژه سنگ آهن ، نخستین اقدام باید سرمایه گذاری در بخش فراوری مواد معدنی باشد و به عبارت دیگر کارخانه های پایین دستی آن ایجاد شود.
وی ادامه داد: بخشی از سنگ آهن به خارج صادر می شود که مقداری از آن با فرآوری به سنگ های تزئینی تبدیل می شود که لازم است در این قسمت سرمایه گذاری بیشتری شود.
رییس هیات عامل ایمیدرو اظهار کرد: ظرفیت فولاد کشور از ۲۳ میلیون تن به حدود ۳۰ میلیون تن رسیده اما مصرف فولاد هنوز ۱۷ میلیون تن است که دلیل اصلی آن رکود در صنعت ساختمان است .
کرباسیان خواستار سرمایه گذاری در حوزه آلومینیوم، مس و فولاد شد و افزود: یک بخش اصلی مصرف کنندگان فولاد، مس و آلومینیوم در کشور حوزه مسکن است که امیدواریم این بخش رونق بگیرد.
وی در خصوص تحقق ظرفیت ۵۵ میلیون تنی فولاد کشور تا افق چشم انداز ۱۴۰۴ گفت: در این زمینه، یک گلوگاه وجود دارد و آن سرمایه گذاری است که امیدواریم سیستم بانکی کشور فعال تر عمل کند و صندوق توسعه ملی وام های مناسبی در اختیار این بخش قرار دهد.

 

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی