رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۱۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 23 April

تورم تولیدکننده
بانک مرکزی اعلام کرد؛

تورم تولیدکننده ۵ درصد شد

تورم تولیدکننده در ایران در ۱۲ ماه منتهی به اسفند سال ۱۳۹۵ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد افزایش یافته است.

.تورم تولیدکننده در ایران در ۱۲ ماه منتهی به اسفند سال ۱۳۹۵ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد افزایش یافته است

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام بانک مرکزی ایران شاخص بهای تولیدکننده در اسفندماه سال ۱۳۹۵ به عدد ۲۳۵.۴ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۷ درصد افزایش داشته است. شاخص مذکور در اسفندماه سال گذشته نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل ۹.۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.

گفتنی است شاخص بهای تولیدکننده در ۱۲ ماه منتهی به اسفندماه سال ۱۳۹۵ نسبت به ۱۲ ماه منتهی به اسفند سال ۱۳۹۴ به میزان ۵ درصد افزایش داشته است.

همچنین بر اساس اعلام بانک مرکزی در میان گروه‌های اصلی، تورم تولید کننده بخش کشاورزی، جنگل‌داری و ماهیگیری نسبت به ماه قبل یک درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶.۱ درصد بوده است.

تورم بخش صنعت (ساخت)، نیز نسبت به ماه قبل معادل ۰.۸ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل ۱۲.۴ درصد بوده است.

شاخص بهای تولید کننده بخش حمل و نقل و انبارداری نسبت به ماه قبل بی‌تغییر مانده ولی نسبت به ماه مشابه سال قبل ۰.۲ درصد افزایش یافته است. در بخش هتل و رستوران نیز تورم تولید کننده نسبت به ماه قبل ۲.۲ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۱.۷ درصد بوده است.

در بخش اطلاعات و ارتباطات نیز شاخص بهای تولید کننده نسبت به ماه قبل ۰.۱ درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۰.۷ درصد افزایش یافته‌است.

 همچنین شاخص بهای تولیدکننده آموزش نسبت به ماه قبل ۰.۱ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۱.۳ درصد افزایش یافته است. بخش بهداشت و مددکار اجتماعی نسبت به ماه قبل تورم تولید کننده  ۰.۸ درصدی و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۷.۵ درصدی داشته است.

در سایر فعالیت‌های خدمات عمومی خدماتی و تحصیلی نیز تورم تولید کننده نسبت به ماه قبل معادل  ۱.۴ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل  ۱۱.۵ درصد بوده است.

در میان گروه‌های اختصاصی نیز تورم تولید کننده بخش خدمات در اسفندماه سال ۱۳۹۵ نسبت به ماه قبل ۰.۳ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶.۱ درصد بوده است.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی