رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

قیمت آهن آلات

قیمت میلگرد و دیگر آهن آلات از اصلی ترین مواردی است که همیشه مورد توجه صنعتگران کشور است. چرا که قیمت آهن آلات مستقیما بر قیمت محصول آنها اثر می گذارد. آهن آلات در تمامی صنایع مورد استفاده قرار می گیرند که صنعت ساختمان از مهمترین بخش های مصرف کننده آن است.

قیمت آهن آلات از اصلی ترین مواردی است که همیشه مورد توجه صنعتگران کشور است. چرا که قیمت آهن آلات مستقیما بر قیمت محصول آنها اثر می گذارد.

آهن آلات در تمامی صنایع مورد استفاده قرار می گیرند که صنعت ساختمان از مهمترین بخش های مصرف کننده آن است.

گروه صنعت ، معدن و تجارت ویکی پی جی به منظور بررسی دقیق تر این نوسانات، روند تغییرات قیمت میلگرد و آهن و دیگر آهن آلات را در قالب گزارش ماهانه ارائه می کند.

این آمار بر اساس میانگین قیمت انواع مختلف هر محصول ارائه شده است تا بتواند تصویری از رفتار قیمت آن را ارائه کرده باشد.

در این گزارش نوسانات قیمت آهن آلات در بهمن ماه سال ۱۳۹۵ بررسی شده است.

بررسی آماری قیمت آهن آلات

تیرآهن:

میانگین قیمت تیرآهن  با انواع متفاوت آن در اسفند ماه امسال نوسانات بسیار کمی داشته و در اواخر ماه تقریبا نرخ ثابتی را طی کرده است. تفاوت کمترین و بیشترین قیمت نیز ۴هزار تومان در میانگین قیمت شاخه ها بوده است.

میلگرد:

قیمت میلگرد در این بازه زمانی، ابتدا روند افزایشی را طی کرده، سپس با شیب کم در حال کاهش بوده است. بیشترین بازه نوسان قیمت نیز ۶۰ تومان در هر کیلو میلگرد بوده است.

ورق سیاه:

ورق سیاه که بیشتر در صنایع  و  مواردی همچون ساخت مخازن مورد استفاده قرار می گیرد، از یکم تا پنجم اسفند افزایش قیمت داشته و بعد از آن با شیب کم قیمت آن کاهش داشته است.

ورق گالوانیزه:

میانگین قیمت ورق گالوانیزه در ۱۳روز اول اسفند ماه کاملا ثابت بوده ست به طوری که در شکل زیر هم نشان داده شده است، میانگین قیمت ورق گالوانیزه ۳۰۴۵ تومان به ازای هر کیلو تسمه بوده است که در روزهای پایانی با ۱۵ تومان افزایش در میانگین کیلویی ورق گالوانیزه به ۳۰۶۰ تومان رسیده است.

پروفیل:

پروفیل در این بازه زمانی، با شیب کم روند افزایشی و سپس کاهشی قابل توجهی را طی کرده است. و در پایان ماه به قیمت ابتدای ماه باز گشته است.

تسمه:

قیمت تسمه در این ماه کاملا ثابت و بدون تغییر بوده است.

صفحه ستون:

صفحه ستون نیز روند افزایش پله ای محسوسی را در این روزها تجربه کرده است و سپس ثابت بوده است.

ناودانی:

روند کاهشی پله ای را در این روزها تجربه کرده است. در حدود ۵۰ تومان در هر کیلو افزایش قیمت داشته است.

نبشی:

قیمت نبشی روند افزایش پله ای را در این ماه تجربه کرده است ولی در روزهای پایانی با شیب بسیار کم کاهش قیمت داشته است.تفاوت بیشترین و کمترین قیمت آن نیز  ۶۰ تومان در هر کیلو است.

گزارش های پیشین از نوسانات قیمت آهن آلات:

نوسان قیمت آهن آلات در بهمن ماه

نوسان قیمت آهن آلات در پایان دیماه

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی