رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۱۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 23 April

فناوری

ستاد توسعه فناوری دریایی به پژوهشگران فعال در حوزه فناوری تسهیلات ویژه اعطا می کند. این تسهیلات در راستای پژوهش‌ و تحقیقات دانشگاهی به عنوان پیش‌نیازهای اصلی توسعه فناوری‌ است. به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی، سجاد ویسی دبیر گروه توسعه فناوری ستاد توسعه […]

ستاد توسعه فناوری دریایی به پژوهشگران فعال در حوزه فناوری تسهیلات ویژه اعطا می کند. این تسهیلات در راستای پژوهش‌ و تحقیقات دانشگاهی به عنوان پیش‌نیازهای اصلی توسعه فناوری‌ است.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی، سجاد ویسی دبیر گروه توسعه فناوری ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی با بیا اینکه دانش به گونه‌ای فزاینده جزء مهمی از نوآوری محسوب می‌شود، گفت: دانشگاه‌ها در مقام تولیدکننده دانش و نهاد انتشار آن، نقش وسیعی را در نوآوری بازی می‌کنند.

وی افزود: نوآوری نیازمند نظام ملی منسجم و عملگرایی است، به گونه‌ای که علاوه بر بنگاه‌ها، دیگر نهادهای اجتماعی از قبیل مؤسسات آموزش عالی نیز در آن نقش اساسی ایفا می‌کنند. به عبارت دیگر پژوهش‌ها و تحقیقات دانشگاهی یکی از پیش‌نیازهای اصلی توسعه فناوری‌ها هستند.

ویسی گفت: یکی از برنامه‌های ستاد توسعه فناوری و صنایع دریایی در ابتدای تشکیل و تاکنون حمایت از فعالیت‌های علمی و فناورانه اساتید دانشگاهی در حوزه علوم و فناوری‌های دریایی بوده و طی دو سال گذشته سعی شده تا حد امکان ارتباط ستاد با دانشگاه‌ها تقویت و حمایت‌های لازم از مراکز علمی به عنوان اهرم اصلی توسعه فناوری‌ها صورت پذیرد.

وی افزود: یکی از اولویت‌های ستاد دریایی در سال ۹۵ نیز توسعه و تقویت حمایت‌های صورت گرفته از فعالیت‌های دانشگاهی خواهد بود.

ویسی با بیان اینکه بر این اساس پس از بررسی‌های صورت‌گرفته ۴ برنامه پیشنهادی در نظر گرفته شده است، گفت: حمایت از چاپ مقالات ISI در مجلات برتر حوزه مهندسی دریا، حمایت از سفر اساتید برجسته خارجی جهت ارائه سخنرانی و برگزاری کارگاه آموزشی در حوزه علوم و فناوری‌های دریایی، حمایت از فرصت‌های مطالعاتی کوتاه‌مدت ویژه اساتید دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در حوزه علوم و فناوری‌های دریایی و حمایت از چاپ کتب تخصصی در حوزه علوم و فناوری‌های دریایی از جمله این حمایت ها به شمار می روند.

ویسی اظهار داشت: با اجرایی شدن این برنامه‌ها می‌توان امیدوار بود این ابزار به فعالیت‌های دانشگاهی در راستای اهداف ستاد جهت بخشد و اساتید و اعضای هیأت علمی تحقیقات و فعالیت‌های خود را بر حوزه‌های تخصصی متمرکز کنند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی