رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

بهای نفت
درپی افزايش نرخ بهره از سوی بانک مرکزی آمريکا؛

افزايش بهای نفت در بازار آسيا

روند افزايش بهای نفت روز جمعه تحت تأثير کاهش ذخاير نفت خام آمريکا و کاهش ارزش دلار که با افزايش نرخ بهره از سوی بانک مرکزی آمريکا مرتبط است، در بازار آسيا ادامه يافت.

روند افزايش بهای نفت به علت تأثير کاهش ذخاير نفت خام آمريکا در بازار آسيا ادامه يافت.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری آريا، روند افزايش بهای نفت روز جمعه تحت تأثير کاهش ذخاير نفت خام آمريکا و کاهش ارزش دلار که با افزايش نرخ بهره از سوی بانک مرکزی آمريکا مرتبط است، در بازار آسيا ادامه يافت.

در معاملات الکترونيک صبح امروز بازار آسيا، هر بشکه نفت خام سبک شيرين آمريکا (وست تگزاس اينترمديت / نفت خام پايه آمريکا) برای تحويل در ماه آوريل با ۲۷ سنت افزايش،  ۴۹ دلار و ۱۳ سنت معامله شد.

بهای هر بشکه نفت خام برنت دريای شمال برای تحويل در ماه مه نيز ۳۴ سنت افزايش يافت و به ۵۲ دلار و ۱۵ سنت رسيد.
بهاي نفت در روزهای اخير به علت نگرانیها در مورد اينکه مبادا افزايش توليد آمريکا تأثير توافقات اوپک را برای کاهش عرضه و حمايت از قيمت‌ها از بين ببرد، به سطوحی که از سه ماه پيش تجربه نکرده بود، کاهش پيدا کرده بود.

اما دو خبر يکي اعلام کاهش ذخاير نفت خام آمريکا و ديگری کاهش ارزش دلار تحت تأثير افزايش نرخ بهره بانک مرکزی آمريکا، ناگهان سرمايه‌گذاران را خوشحال کرد.

هر گونه کاهش ذخاير نفت خام آمريکا به عنوان افزايش تقاضا برای نفت از سوی بزرگ‌ترين اقتصاد جهان تعبير مي شود.

از سوی ديگر، کاهش ارزش دلار نيز نفت را برای سرمايه گذارانی که ارزهای ديگر در اختيار دارند جذاب‌تر می کند زيرا خريد نفت برای آنها ارزان‌تر تمام می شود.

کاهش ارزش دلار از لحاظ فنی تقاضا را افزايش می دهد و همين امر موجب بالا رفتن بهای نفت می شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از سنگاپور، با اين حال جفری هالی تحليل‌گر «اوآندا» اعلام کرد: «هنوز خيلی زود است که بگويم اين افزايش آغازی جديد است يا آغازی گمراه کننده.»

 

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی