رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۵ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 15 June

شرکت مشترک صادرات واردات

ارمنستان پیشنهاد کرد یک شرکت مشترک صادرات واردات با ایران برای تسهیل صادرات کالا از ارمنستان به ایران و همچنین صادرات کالاهای ایرانی به این کشور تشکیل شود. به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از  خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری پانوراما، بخش مطبوعاتی وزارت توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان […]

ارمنستان پیشنهاد کرد یک شرکت مشترک صادرات واردات با ایران برای تسهیل صادرات کالا از ارمنستان به ایران و همچنین صادرات کالاهای ایرانی به این کشور تشکیل شود.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از  خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری پانوراما، بخش مطبوعاتی وزارت توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان اعلام کرد، مشورت های منظم در مورد برقراری یک منطقه تجارت آزاد موقت بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیایی روزهای ۱۲ تا ۱۴ مارس با حضور نمایندگانی از کشورهای عضو این اتحادیه و کمیسیون اقتصادی اوراسیایی در تهران برگزار شد. ریاست هیئت ارمنی را در این نشست هووهانیسیان عزیزیان، معاون وزیر توسعه اقتصادی ارمنستان بر عهده داشت.

بر اساس اعلام این وزارتخانه، در این مذاکرات، متن موافقتنامه به اضافه فهرست کالاهای ضمیمه این توافق که قرار است از معافیت های گمرکی برخوردار شوند، مورد بحث قرار گرفت.

در جریان این مذاکرات، معاون وزیر توسعه اقتصادی ارمنستان با مجتبی خسروتاجی، قائم مقام وزیر صنعت و علی اکبر مهرفردی، معاون وزیر کشاورزی ایران دیدار کرد.

در این دیدار پیشنهاد یک شرکت مشترک صادرات واردات بین دو کشور برای تسهیل صادرات کالا از ارمنستان به ایران و همچنین صادرات کالاهای ایرانی به بازارهای برخوردار از سیستم تعرفه ترجیحی مطرح شد.

بر اساس این گزارش، طرف ایرانی ضمن استقبال از این ایده خواستار رایزنی در مورد مکانیزم مشخص اداره این شرکت شده است.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی