رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

تهران مصرف کننده یک چهارم آب مصرفی کل کشور

معاون وزیر جهاد کشاورزی؛ علی مراد اکبری با اشاره به وضعیت آب در کشور، از همکاری فائو با کشورمان برای کاهش تنش آبی موجود و حل بحران آب خبر داد و گفت: درحال رد و بدل پروتکل‌ها و انعقاد قرارداد در این زمینه هستیم.

 معاون وزیر جهاد کشاورزی؛ علی مراد اکبری با اشاره به وضعیت آب در کشور، از همکاری فائو با کشورمان برای کاهش تنش آبی موجود و حل بحران آب خبر داد و گفت: درحال رد و بدل پروتکل‌ها و انعقاد قرارداد در این زمینه هستیم.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری مهر علی مراد اکبری، درباره همکاری‌های ایران و فائو برای کاهش تنش‌های آبی و اجرای طرح ابتکار آب منطقه ای این سازمان، برای حل بحران آب اظهارداشت: در این راستا نیز حدود دو هفته قبل جلسه‌ای با مسئولان فائو داشتیم، درحال رد و بدل کردن پروتکل‌هایی هستیم و قراردادهایی منعقد می‌کنیم که بتوانیم با تلاش‌ها و کمک‌های منطقه‌ای این بحران را حل کنیم.

وی اضافه کرد: همچنین اخیرا، جلسه‌ای با مدیرکل محیط زیست اتحادیه اروپا داشتیم و آنجا پیشنهاد کردیم با توجه به اینکه در حدود یک میلیون هکتار از اراضی کشور ما در این زمینه، عملیات اجرایی و زیربنایی درحال انجام است، ایران به عنوان پایلوت کار انتخاب شود، فائو به ما کمک‌ بلاعوض کند تا بتوانیم هم در کشور کار را ادامه دهیم هم پایلوتی برای منطقه باشیم.

معاون وزیرجهاد کشاورزی به این پرسش که درحال حاضر تفاهم نامه امضا کرده‌اید یا اجرای این اقدامات به طور جدی آغاز شده است؟، گفت: بحث‌هایی در این زمینه انجام و کارگروهی تشکیل شده که قرار است این کارگروه راهکارهای لازم را پیدا کنند تا ما بتوانیم آن را عملیاتی کنیم. ‌

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی